Aktywny wypoczynek na Mazurach


Plaża nad jeziorem

Ośrodek Łabędzi Ostrów dysponuje własną plażą, położoną nad malowniczym jeziorem Kisajno. Jezioro Kisajno i mazurska przyroda stwarzają znakomite warunki dla amatorów aktywnego wypoczynku, wszelkich sportów wodnych np. windsurfingu, kajakarstwa, aż po wędkarstwo. Ośrodek Łabędzi Ostrów to idealne miejsce na aktywny wypoczynek na Mazurach. W południowej części jeziora, w sąsiedztwie ośrodka znajduje się tzw.„ Łabędzi Szlak”, który obejmuje dziesięć wysp – ulubione miejsce gniazdowania licznych gatunków ptaków wodnych, co dodatkowo pozwala na pełen relaks i odpoczynek. Kąpiele w czystych wodach Kisajna otoczonego pięknymi lasami przynoszą ukojenie. Liczne pomosty pozwalają poczuć delikatną bryzę znad jeziora i posłuchać wyciszającego szumu jego wód i śpiewu ptaków. W Ośrodku możliwe jest wypożyczenie leżaków plażowych.

Plaża nad jeziorem


Siłownia zewnętrzna

Sport na świeżym powietrzu pozwala łączyć wysiłek fizyczny z możliwością obcowania z pięknem mazurskiego krajobrazu. Dla umilenia pobytu Gości kochających aktywny wypoczynek na Mazurach, nad samym brzegiem jeziora Kisajno dostępna jest bezpłatna siłownia zewnętrzna w której skład wchodzą: biegacz, wioślarz, maszyna do podnoszenia, maszyna do wyciskania, stepper, twister, narciarz i surfer.

Siłownia zewnętrzna


Przystań

Łabędzi Ostrów dysponuje przystanią nad jeziorem, w której można zacumować jacht, łódkę czy statek. W okresie letnim do przystani mogą zawijać statki Żeglugi Mazurskiej, którymi można dopłynąć do Giżycka, Węgorzewa, Mikołajek czy Rucianego Nida.

Przystań


Taras z widokiem na jezioro

Taras z widokiem na jezioro to jedno z ulubionych miejsc Gości Ośrodka Łabędzi Ostrów. Można tu spędzić czas wyjątkowo przyjemnie, zachwycając się otaczającą przyrodą, dobrą kuchnią oraz ciesząc oczy przepięknym widokiem na wody jeziora Kisajno.

Taras z widokiem na jezioro


Grill/ognisko

Łabędzi Ostrów dysponuje dwoma własnymi zadaszonymi miejscami grillowo-ogniskowymi.

Grill/ognisko


Lodowisko na jeziorze

Aktywny wypoczynek na Mazurach jest możliwy nawet przy zimowej aurze. Zimą w zależności od warunków pogodowych udostępniamy lodowisko na jeziorze. Naturalne położenie oraz przepiękne otoczenie to główne walory lodowiska na Kisajnie.

Lodowisko ja jeziorze


Bojery

Bojery to niepowtarzalna przygoda z dużą dawką adrenaliny i ekstremalnymi doznaniami. Żeglarstwo lodowe dostarcza możliwości poznania akwenów wodnych z zamarzniętej tafli jeziora, w aurze zupełnie odmiennej od powszechnie znanej. Zimowa aura gwarantuje wszystkim możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz zmierzenia się z samym Sobą.

Oferujemy:

  • Szkolenie i opiekę wykwalifikowanych instruktorów żeglarstwa lodowegoS
  • Sprzęt – bojery typu: DN-60, Monotyp XV, Weiland L8

Bojery


Nordic Walking

Wokół i na terenie Ośrodka znajduje się wiele malowniczych ścieżek pośród lasu i nad jeziorami, które zachęcają do spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Kije do Nordic Walking wypożyczamy bezpłatnie w Recepcji Ośrodka.

Propozycje tras spacerowych

  • TRASA NR 1: ,,PO GIŻYCKU”
    Start: Plac Grunwaldzki – skręcamy w ul. Wyzwolenia – kierujemy się do portu Żeglugi dalej na molo –dochodzimy do końca i wracamy w kierunku parku w stronę Kanału Łuczańskiego do ul. Nadbrzeżnej. Następnie udajemy się w kierunku północnym promenadą wzdłuż kanału Łuczańskiego, w stronę mostu obrotowego. Dochodzimy do zabytkowego mostu obrotowego i skręcamy w prawo w ul. Olsztyńską – idziemy do skrzyżowania z Aleją 1-go Maja i skręcamy w lewo, mijamy po lewej stronie Hotel Wodnik, dochodzimy do budynku Poczty i dalej Placu Piłsudskiego. Po przeciwnej stronie widzimy budynek Ratusza – skręcamy na skrzyżowaniu w prawo w ul. Kościuszki – dochodzimy do kościoła Św. Brunona (najstarszy kościół katolicki w Giżycku), skręcamy w prawo w ul. Pionierską (zabytkowe kamienice XIX i XX w.) – skręcamy w lewo w ul. Kętrzyńskiego – skręcamy w lewo w ul. Warszawską. Zatrzymujemy się przy budynku dawnej piekarni Regielskiego (obecnie Jazz Club Galeria), koniec trasy.
  • TRASA NR 2: ,,LAS MIEJSKI” – GIŻYCKO
    Start: Plac Grunwaldzki – kierujemy się w stronę Alei 1-go Maja, następnie Alei Lipowej w kierunku Lasu Miejskiego – w lesie poruszamy się zgodnie z oznaczeniami edukacyjnej ścieżki przyrodniczej „Las Miejski”. Centralnym punktem ścieżki jest polana główna z miejscem na ognisko, drewniane wiaty, altana, plac zabaw dla dzieci oraz boisko sportowo-rekreacyjne. Trasy zostały wytyczone przez bardzo atrakcyjne pod względem zróżnicowania biologicznego tereny leśne, częściowo wokół śródleśnych stawów.
  • TRASA NR 3: ,,WZDŁUŻ BRZEGU NIEGOCINA”
    Start: Piękna Góra ul. Chopina dochodzimy do ul. Moniuszki skręcamy w prawo w ul. Św. Brunona, mijamy park, dochodzimy do torów, kierujemy się drogą w stronę Wzgórza Św. Brunona do mostu kolejowego na Kanale Niegocińskim – po prawej stronie mijamy spichlerz z początku XX w. i dochodzimy do szosy Giżycko – Olsztyn. Powrót tą samą trasą autobusem komunikacji miejskiej (przystanek znajduje się tuż za torami) lub ul. Olsztyńską do ul. Chopina.
  • TRASA NR 4: ,,PO TWIERDZY BOYEN” – GIŻYCKO
    Start: Piękna Góra ul. Chopina dochodzimy do ul. Moniuszki dalej ul. Turystyczną w górę – wchodzimy na teren Twierdzy Boyen (biuro przewodników przy Bramie Giżyckiej) – powrót z Twierdzy tą samą drogą.
  • TRASA NR 5: ,,WZDŁUŻ KANAŁU ŁUCZAŃSKIEGO” – GIŻYCKO
    Start: ul. Nadbrzeżna przy ujściu Kanału Łuczyńskiego do jez. Niegocin – idziemy chodnikiem wzdłuż Kanału w kierunku północnym, mijamy po lewej stronie za kanałem pozostałości XIV zamku pokrzyżackiego, następnie zabytkowy most obrotowy na kanale Łuczańskim – idziemy prosto aż do kładki – dalej prosto wzdłuż kanału, po przeciwnej stronie mijamy basen stoczni remontowej Żeglugi Mazurskiej – mijamy teren ogródków działkowych – przechodzimy pod mostem szosy obwodowej, kanał skręca w lewo, po przejściu pod drugim mostem wchodzimy na górę i skręcamy w lewo – idziemy teraz Aleją Wojska Polskiego – przechodzimy przez rondo, dochodzimy do ul. Moniuszki i skręcamy w lewo – idziemy w kierunku centrum miasta.

Nordic Walking