Aktywny wypoczynek na Mazurach

Plaża nad jeziorem

Ośrodek Łabędzi Ostrów dysponuje własną plażą, położoną nad malowniczym jeziorem Kisajno. Jezioro Kisajno i mazurska przyroda stwarzają znakomite warunki dla amatorów aktywnego wypoczynku, wszelkich sportów wodnych np. windsurfingu, kajakarstwa, aż po wędkarstwo. Ośrodek Łabędzi Ostrów to idealne miejsce dla miłośników Mazur. W południowej części jeziora, w sąsiedztwie ośrodka znajduje się tzw.„ Łabędzi Szlak”, który obejmuje dziesięć wysp – ulubione miejsce gniazdowania licznych gatunków ptaków wodnych, co dodatkowo pozwala na pełen relaks i odpoczynek. Kąpiele w czystych wodach Kisajna otoczonego pięknymi lasami przynoszą ukojenie. Liczne pomosty pozwalają poczuć delikatną bryzę znad jeziora i posłuchać wyciszającego szumu jego wód i śpiewu ptaków. W Ośrodku możliwe jest wypożyczenie leżaków plażowych.

Siłownia zewnętrzna

Sport na świeżym powietrzu pozwala łączyć wysiłek fizyczny z możliwością obcowania z pięknem mazurskiego krajobrazu. Dla umilenia pobytu Gości kochających aktywny wypoczynek, nad samym brzegiem jeziora Kisajno dostępna jest bezpłatna siłownia zewnętrzna w której skład wchodzą: biegacz, wioślarz, maszyna do podnoszenia, maszyna do wyciskania, stepper, twister, narciarz i surfer.

Przystań

Łabędzi Ostrów dysponuje przystanią nad jeziorem, w której można zacumować jacht, łódkę czy statek. W okresie letnim do przystani mogą zawijać statki Żeglugi Mazurskiej, którymi można dopłynąć do Giżycka, Węgorzewa, Mikołajek czy Rucianego Nida.

Taras z widokiem na jezioro

Taras z widokiem na jezioro to jedno z ulubionych miejsc Gości Ośrodka Łabędzi Ostrów. Można tu spędzić czas wyjątkowo przyjemnie, zachwycając się otaczającą przyrodą, dobrą kuchnią oraz ciesząc oczy przepięknym widokiem na wody jeziora Kisajno.

 

Boisko do siatkówki plażowej

Ośrodek dysponuje piaszczystym boiskiem do gry w piłkę siatkową, które udostępniamy bezpłatnie dla naszych Gości.

 

Grill/ognisko

Łabędzi Ostrów dysponuje dwoma własnymi zadaszonymi miejscami grillowo-ogniskowymi.

Lodowisko na jeziorze

Zimą w zależności od warunków pogodowych udostępniamy lodowisko na jeziorze. Naturalne położenie oraz przepiękne otoczenie to główne walory lodowiska na Kisajnie.

Bojery

Bojery to niepowtarzalna przygoda z dużą dawką adrenaliny i ekstremalnymi doznaniami. Żeglarstwo lodowe dostarcza możliwości poznania akwenów wodnych z zamarzniętej tafli jeziora, w aurze zupełnie odmiennej od powszechnie znanej. Zimowa aura gwarantuje wszystkim możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz zmierzenia się z samym Sobą.

Oferujemy:

  • Szkolenie i opiekę wykwalifikowanych instruktorów żeglarstwa lodowegoS
  • Sprzęt – bojery typu: DN-60, Monotyp XV, Weiland L8

 

Nordic Walking

Wokół i na terenie Ośrodka znajduje się wiele malowniczych ścieżek pośród lasu i nad jeziorami, które zachęcają do spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Kije do Nordic Walking wypożyczamy bezpłatnie w Recepcji Ośrodka.

Propozycje tras spacerowych

TRASA NR 1: ,,PO GIŻYCKU”

Start: Plac Grunwaldzki – skręcamy w ul. Wyzwolenia – kierujemy się do portu Żeglugi dalej na molo –dochodzimy do końca i wracamy w kierunku parku w stronę Kanału Łuczańskiego do ul. Nadbrzeżnej. Następnie udajemy się w kierunku północnym promenadą wzdłuż kanału Łuczańskiego, w stronę mostu obrotowego. Dochodzimy do zabytkowego mostu obrotowego i skręcamy w prawo w ul. Olsztyńską – idziemy do skrzyżowania z Aleją 1-go Maja i skręcamy w lewo, mijamy po lewej stronie Hotel Wodnik, dochodzimy do budynku Poczty i dalej Placu Piłsudskiego. Po przeciwnej stronie widzimy budynek Ratusza – skręcamy na skrzyżowaniu w prawo w ul. Kościuszki – dochodzimy do kościoła Św. Brunona (najstarszy kościół katolicki w Giżycku), skręcamy w prawo w ul. Pionierską (zabytkowe kamienice XIX i XX w.) – skręcamy w lewo w ul. Kętrzyńskiego – skręcamy w lewo w ul. Warszawską. Zatrzymujemy się przy budynku dawnej piekarni Regielskiego (obecnie Jazz Club Galeria), koniec trasy.

TRASA NR 2: ,,LAS MIEJSKI” – GIŻYCKO

Start: Plac Grunwaldzki – kierujemy się w stronę Alei 1-go Maja, następnie Alei Lipowej w kierunku Lasu Miejskiego – w lesie poruszamy się zgodnie z oznaczeniami edukacyjnej ścieżki przyrodniczej „Las Miejski”. Centralnym punktem ścieżki jest polana główna z miejscem na ognisko, drewniane wiaty, altana, plac zabaw dla dzieci oraz boisko sportowo-rekreacyjne. Trasy zostały wytyczone przez bardzo atrakcyjne pod względem zróżnicowania biologicznego tereny leśne, częściowo wokół śródleśnych stawów.

TRASA NR 3: ,,WZDŁUŻ BRZEGU NIEGOCINA”

Start: Piękna Góra ul. Chopina dochodzimy do ul. Moniuszki skręcamy w prawo w ul. Św. Brunona, mijamy park, dochodzimy do torów, kierujemy się drogą w stronę Wzgórza Św. Brunona do mostu kolejowego na Kanale Niegocińskim – po prawej stronie mijamy spichlerz z początku XX w. i dochodzimy do szosy Giżycko – Olsztyn. Powrót tą samą trasą autobusem komunikacji miejskiej (przystanek znajduje się tuż za torami) lub ul. Olsztyńską do ul. Chopina.

TRASA NR 4: ,,PO TWIERDZY BOYEN” – GIŻYCKO

Start: Piękna Góra ul. Chopina dochodzimy do ul. Moniuszki dalej ul. Turystyczną w górę – wchodzimy na teren Twierdzy Boyen (biuro przewodników przy Bramie Giżyckiej) – powrót z Twierdzy tą samą drogą.

TRASA NR 5: ,,WZDŁUŻ KANAŁU ŁUCZAŃSKIEGO” – GIŻYCKO

Start: ul. Nadbrzeżna przy ujściu Kanału Łuczyńskiego do jez. Niegocin – idziemy chodnikiem wzdłuż Kanału w kierunku północnym, mijamy po lewej stronie za kanałem pozostałości XIV zamku pokrzyżackiego, następnie zabytkowy most obrotowy na kanale Łuczańskim – idziemy prosto aż do kładki – dalej prosto wzdłuż kanału, po przeciwnej stronie mijamy basen stoczni remontowej Żeglugi Mazurskiej – mijamy teren ogródków działkowych – przechodzimy pod mostem szosy obwodowej, kanał skręca w lewo, po przejściu pod drugim mostem wchodzimy na górę i skręcamy w lewo – idziemy teraz Aleją Wojska Polskiego – przechodzimy przez rondo, dochodzimy do ul. Moniuszki i skręcamy w lewo – idziemy w kierunku centrum miasta.