Kręgle w Giżycku

Kręgielnia to atrakcyjne miejsce na terenie Giżycka, w którym ciekawie można spędzać swój wolny czas. Warto dowiedzieć się niego więcej na temat tego lokalu, a także samej gry w kręgle. Na czym polega gra w kręgle? W kręgielni w Giżycku możliwa jest między innymi gra w kręgle, która w ostatnich latach zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością wśród użytkowników. Kręgle to jeden z rodzajów gry w kule. Głównym celem uczestnika gry jest strącenie kręgli, które znajdują się na końcu drewnianego toru....czytaj więcej.

Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej

Jeśli ktoś lubi podziwiać faunę i florę, to nie musi decydować się na wycieczkę zagraniczną, bo malownicze krajobrazy ma do zaoferowania wiele zakątków w Polsce. Wystarczy odwiedzić parki krajobrazowe, aby przekonać się, jakie piękno w sobie skrywają. Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą zachwyceni tym, co czeka na nich na łonie natury. Jednym z godnych polecenia miejscem jest Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, który został utworzony w 1985 roku. Jest to obszar chroniony, na który składa się wiele rezerwatów...czytaj więcej.

Kościół Ewangelicko Augsburski w Giżycku

Ewangelickie kościoły, zlokalizowane na terenie Mazur, przypominają o trudnej historii tego regionu i okresach, kiedy regiony te zostały przyłączone do Państwa Polskiego. Wówczas to Mazurzy przeszli przez sowiecką niewolę, a także później ich los nie był łaskawy, gdyż w latach późniejszych tereny te zostały zasiedlone ludnością katolicką pochodzącą z Mazowsza. Obecnie, gdy społeczność ewangelicka stanowi już znacznie mniejszą ilość wiernych niż jeszcze kilka wieków temu, sieć parafii jest jednak cały czas...czytaj więcej.

Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich

Polska przyroda jest naprawdę piękna. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby móc podziwiać wspaniałe krajobrazy. Na terenie Polski znajduje się ogromna ilość parków krajobrazowych, które zdecydowanie warto odwiedzić. Jednym z nich jest Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich. Dlaczego warto się tam udać i co przyciąga turystów w to miejsce? Park Krajobrazy Wzgórz Dylewskich Jest to jeden z wielu parków krajobrazowych, jakie znajdują się na terenie Polski. Jego łączna powierzchnia zajmuje ponad 70 kilometrów kwadratowych....czytaj więcej.

Wyspa Miłości (Grajewska Kępa) na Jeziorze Niegocin

Na jeziorze Niegocin (w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich) znajduje się niewielka wyspa. Jest ona niezwykle urokliwa, pokryta licznymi drzewami. Jej oficjalna nazwa to Grajewska Kępa, jednak jej potoczna nazwa to Wyspa Miłości. Wszystko dlatego, że jest z nią związana niezwykła legenda o tragicznej miłości Galindi oraz zakochanego w niej młodzieńca, którego czarownica zamieniła w żabę. Wyspa Miłości Garjewska Kępa na Mazurach jest czasami porównywana pod względem wyglądu do słynnej chorwackiej wyspy Zlatni Rat....czytaj więcej.

Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego

Polska jest wyjątkowo pięknym krajem. Nie brakuje u nas cudownych zakątków, w których można cieszyć się bliskością przyrody, często prawie nietkniętej ludzkim palcem. To właśnie w takich miejscach można relaksować się i odpoczywać, spędzając czas na łonie natury. Jednym z wyjątkowo urokliwych obszarów jest Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego. Można tu miło spędzić dzień, wędrując niespiesznie po szlakach turystycznych, obserwując przyrodę, relaksując się i napawając majestatem natury. Park Krajobrazowy...czytaj więcej.

Krzyż Świętego Brunona w Giżycku (Brunon z Kwerfurtu)

Krzyż Świętego Brunona w Giżycku jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych na tym terenie. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać się ze specyfiką tego miejsca. Charakterystyka obiektu Wzgórze Świętego Brunona w Giżycku znajduje się nad Niegocinem. Jest to miejsce nad północno wschodnim brzegiem jeziora. Wzgórze jest dość wyraźne i wyróżnia się wśród otaczającej je okolicy. Na wzgórzu w 1910 roku został wzniesiony żeliwny krzyż, który został postawiony przez...czytaj więcej.

Suwalski Park Krajobrazowy

Suwalski Park Krajobrazowy zapewnia mnóstwo atrakcji - nie ma w tym nic dziwnego, że jest on chętnie odwiedzany przez turystów. Istotne jest to, aby z odpowiednim wyprzedzeniem stworzyć plan zwiedzania. Poniżej zamieszczono zbiór praktycznych wskazówek, dzięki którym czas spędzony w opisywanym miejscu będzie czystą przyjemnością. Wiadome jest, że każdy preferuje inną formę spędzania wolnego czasu. Przepiękne krajobrazy stanowią tylko jedną z wielu zalet. Bliski kontakt z naturą działa odprężająco, dzięki czemu bez...czytaj więcej.

Dwór w Stachowiźnie, opuszczony zabytek

Stachowizna jest niewielką miejscowością leżącą w powiecie kętrzyńskim. Na jej terenie można znaleźć urokliwy, choć nieco zaniedbany zabytek - dwór w Stachowiźnie, który powstał w drugiej połowie XIX wieku. Historia Stachowizny Stachowizna, z niemieckiego zwana Rehstall, to osada, która stanowiła szlachecki majątek ziemski jeszcze w średniowieczu. Informacje na temat dokładnej wielkości Stachowizny w tamtym czasie nie są znane, jednak pod koniec XIX wieku liczyła ona około 100 ha. Na obszarze tym znajdowały się...czytaj więcej.

Mazurski Park Krajobrazowy, czyli pomysł na północno-wschodnią część Polski

Wraz z rozpoczęciem się sezonu urlopowego tysiące samochodów osobowych przemierzają jedną z najpopularniejszych autostrad w Polsce, czyli A1, aby odpocząć w nadmorskich klimatach. To właśnie okolice Trójmiasta i Wybrzeże Zachodnie cieszy się niesłabnącą popularnością. Najlepszym tego przykładem są zatłoczone plaże i promenady, które jednak nie zawsze są dobrym pomysłem, gdy naszym zamierzeniem jest efektywny wypoczynek. Jeśli naprawdę chcemy odpocząć i podziwiać nieskażoną przyrodę, to zdecydowanie lepiej...czytaj więcej.