Jezioro Jędzelewo – jezioro obok piaszczystej góry

Jezioro Jędzelewo to zbiornik wodny położony na Pojezierzu Mazurskim. Jego niewątpliwą zaletą jest sąsiedztwo piaszczystej góry stanowiącej wspaniałe miejsce widokowe, umożliwiające podziwianie malowniczych okolic. Na jeziorze znajdują się dwie wyspy: większa o stałym lądzie oraz mniejsza, o podmokłym gruncie i do niedawna będąca wyspą pływającą. Jezioro Jędzelewo objęte jest strefą ciszy i położone jest na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Pojezierza Ełckiego. Jest ono ciekawym przyrodniczo miejscem, zatem...czytaj więcej.

Wyspa Miłości (Grajewska Kępa) na Jeziorze Niegocin

Na jeziorze Niegocin (w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich) znajduje się niewielka wyspa. Jest ona niezwykle urokliwa, pokryta licznymi drzewami. Jej oficjalna nazwa to Grajewska Kępa, jednak jej potoczna nazwa to Wyspa Miłości. Wszystko dlatego, że jest z nią związana niezwykła legenda o tragicznej miłości Galindi oraz zakochanego w niej młodzieńca, którego czarownica zamieniła w żabę. Wyspa Miłości Garjewska Kępa na Mazurach jest czasami porównywana pod względem wyglądu do słynnej chorwackiej wyspy Zlatni Rat....czytaj więcej.

Szlak wodny Giżycko Węgorzewo (25.20km)

Mazury to wymarzone miejsce na wakacje. Można doświadczyć tutaj bliskości wody, która działa niezwykle kojąco na zmysły, a także wielu innych wspaniałych wrażeń wizualnych, które na długo zapadają w pamięć. Wybierając się na Mazury, zwyczajnie trzeba skorzystać z rejsu po jednym z pięknych szlaków wodnych, aby przeżyć masę przygód i doświadczyć bliskości natury z perspektywy wody. To opcja dla osób, które lubią aktywny wypoczynek. Jedną z wyjątkowo polecanych tras jest szlak wodny Giżycko Węgorzewo. Trasa...czytaj więcej.

Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego

Polska jest wyjątkowo pięknym krajem. Nie brakuje u nas cudownych zakątków, w których można cieszyć się bliskością przyrody, często prawie nietkniętej ludzkim palcem. To właśnie w takich miejscach można relaksować się i odpoczywać, spędzając czas na łonie natury. Jednym z wyjątkowo urokliwych obszarów jest Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego. Można tu miło spędzić dzień, wędrując niespiesznie po szlakach turystycznych, obserwując przyrodę, relaksując się i napawając majestatem natury. Park Krajobrazowy...czytaj więcej.

Jezioro Szóstak

Jezioro Szóstak jest jednym z najbardziej popularnych zbiorników wodnych na Pojezierzu Ełckim. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej. Dane ogólne Jezioro Szóstak położone jest na Pojezierzu Ełckim. Jest to drugie jezioro w gminie Stare Juchy pod względem wielkości. Znajduje się pomiędzy takimi wsiami jak Orzechowo i Szczecinowo. Zbiornik jest jeziorem rynnowym o dość wydłużonym kształcie. Można na nim znaleźć liczne wyspy oraz silnie rozwiniętą linię brzegową. Poniżej przedstawiono podstawowe dane...czytaj więcej.

Krzyż Świętego Brunona w Giżycku (Brunon z Kwerfurtu)

Krzyż Świętego Brunona w Giżycku jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych na tym terenie. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać się ze specyfiką tego miejsca. Charakterystyka obiektu Wzgórze Świętego Brunona w Giżycku znajduje się nad Niegocinem. Jest to miejsce nad północno wschodnim brzegiem jeziora. Wzgórze jest dość wyraźne i wyróżnia się wśród otaczającej je okolicy. Na wzgórzu w 1910 roku został wzniesiony żeliwny krzyż, który został postawiony przez...czytaj więcej.

Domek nad jeziorem Mazury – idealne połączenie spokoju i przyjemności

Urlop na Mazurach to idealna opcja dla tych, którzy cenią sobie spokój i ciszę. Piękne krajobrazy przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym osobom. Widoki zapierają dech w piersiach, co potwierdzają liczne opinie zadowolonych turystów. Nieprawdą jest, że jest to opcja jedynie dla tych, którzy lubią błogie lenistwo. Różnorodność atrakcji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie! Osoby aktywne mogą wynająć jednoślady, gokarty czy też rowerki wodne. Zastanawiasz się, czy warto wynająć domek nad jeziorem...czytaj więcej.

Lodowisko Giżycko (Mazurskie Centrum Sportów Lodowych)

Lodowisko Giżycko to prawdziwa gratka dla miłośników sportów na lodzie. Latem również można jeździć na łyżwach oraz wziąć udział w wielu ciekawych zajęciach. Należy zaznaczyć, że jest to doskonała opcja nie tylko dla dzieci, ale również osób dorosłych. Ci, którzy chcą dowiedzieć się więcej na ten temat, powinni zapoznać się z dalszą częścią wpisu. Warto również poznać inne atrakcje znajdujące się w okolicy. Ich różnorodność sprawia, że znalezienie aktywności odpowiedniej dla siebie nie będzie...czytaj więcej.

Suwalski Park Krajobrazowy

Suwalski Park Krajobrazowy zapewnia mnóstwo atrakcji - nie ma w tym nic dziwnego, że jest on chętnie odwiedzany przez turystów. Istotne jest to, aby z odpowiednim wyprzedzeniem stworzyć plan zwiedzania. Poniżej zamieszczono zbiór praktycznych wskazówek, dzięki którym czas spędzony w opisywanym miejscu będzie czystą przyjemnością. Wiadome jest, że każdy preferuje inną formę spędzania wolnego czasu. Przepiękne krajobrazy stanowią tylko jedną z wielu zalet. Bliski kontakt z naturą działa odprężająco, dzięki czemu bez...czytaj więcej.

Jezioro Łaźno

Jezioro Łaźno zlokalizowane jest w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie oleckim, w gminie Świętajno. Jego powierzchnia wynosi 5,64 km2, a maksymalna głębokość to nawet 18 m. Punkty o największej głębokości znajdują się przede wszystkim w części środkowej akwenu. Za obszar najbardziej płytki uznaje się część północno-wschodnią. Spora część linii brzegowej jest zalesiona. Jezioro polodowcowe posiada zróżnicowaną powierzchnię dna. Pas szuwarów stanowi około 11% całej powierzchni jeziora. Jeśli chodzi...czytaj więcej.