Rodzinny weekend na Mazurach? Tylko nad jeziorem!

Weekendowy pobyt nad jeziorem to forma wypoczynku, która cieszy się coraz większą popularnością. Rodzinny weekend - wyjazd na Mazury stwarza możliwości aktywnej rekreacji, dobrej zabawy, relaksu oraz wytchnienia, w bezpośrednim otoczeniu unikatowej przyrody. Wczasy nad wodą umożliwiają nam zregenerowanie sił i naładowanie akumulatorów pozytywna energią. Rodzinny weekend - kierunek Mazury! Mazury to jedno z ostatnich miejsc w Polsce, gdzie można spędzić czas na łonie dziewiczej przyrody, w niewielkim stopniu zmienionej...czytaj więcej.

Wyjazd integracyjny – jak wybrać ciekawe miejsce?

Wyjazd integracyjny stanowi niezwykle ważny element budowania  właściwych  relacji w grupie pracowników. Dobrze zorganizowany, ciekawy wyjazd niesie  ze sobą wiele korzyści. Korzyści dla całego zespołu, jak i poszczególnych jego członków. Wpływa na poprawę atmosfery w pracy,  wzmacnia wzajemne zaufanie i poczucie lojalności , motywuje do efektywniejszego wysiłku. Dodatkowo, redukuje napięcia i ułatwia rozwiązywania konfliktów w zespole. Dlatego organizując spotkanie integracyjne warto dobrze się przygotować i...czytaj więcej.

Sauna na podczerwień. Jak korzystać z sauny infrared?

Sauna na podczerwień przynosi ogromną ulgę osobom cierpiącym na różne schorzenia. Stanowi także doskonałe wsparcie dla zabiegów pielęgnacyjnych. Promienie podczerwone wnikają głęboko w głąb tkanki i rozszerzając naczynia krwionośne wspomagają krążenie. Wizyty w saunie zalecane są osobom, które cierpią na bóle kręgosłupa, zwyrodnienia stawów, dyskopatię, cukrzyce. Podczerwień działa łagodząco przy bólach głowy, grzbietu, skręceniach stawu, nadwyrężeniach, redukuje napięcie nerwowe i pomaga w walce z...czytaj więcej.

Ciekawe pomysły na wieczór Panieński

Organizacja ślubu to złożone przedsięwzięcie, wymagające od panny młodej ogromnego nakładu czasu oraz energii. Warto w tej przedślubnej gorączce złapać oddech i znaleźć chwilę, aby spędzić wyjątkowy wieczór z przyjaciółkami. Idealną okazją do takiego spotkania może być wieczór panieński. Świetnie zaplanowany i zorganizowany szybko zamieni się w fantastyczną imprezę, której panna młoda nie zapomni do końca życia! Wieczór Panieński - od czego zacząć? Wieczór panieński jest pewnego rodzaju...czytaj więcej.

Kuchnia Mazurska – kulinarne smaki Mazur

uchnia mazurska, łącząca smaki kuchni polskiej, niemieckiej oraz kresowej jest przede wszystkim prosta, swojska i syta. Większość dań bazuje na ogólnodostępnych składnikach, jak mąka, ziemniaki, jajka. Dominują proste dania oparte na różnych rodzajach mięs a także przysmaki z ryb, których nie brakuje w mazurskich jeziorach i rzekach.. Pomimo swej prostoty to wyjątkowe potrawy, które zdobyły uznanie turystów swoim oryginalnym smakiem. Warto wiedzieć, które z nich zamówić w lokalnej restauracji? Ziemniaczane...czytaj więcej.

Wczasy dla seniora. Co seniorom oferują Mazury?

Ciągły pośpiech, zawrotne tempo życia sprawia, że każdy z nas potrzebuje relaksu. Chociaż kilku dni wytchnienia z dala od nużących spraw i problemów. Odpocząć od codzienności pragną nie tylko osoby czynnie pracujące, ale również te, które okres aktywności zawodowej mają już za sobą. I właśnie ten etap życia to najlepszy czas na wypoczynek, w którym nareszcie spokojne można zobaczyć najpiękniejsze zakątki naszego kraju. A Mazury to idealne miejsce na wczasy dla Seniora i właściwy kierunek, by wyruszyć po...czytaj więcej.

Jak bezpiecznie spędzić wakacje nad jeziorem z dziećmi?

Po wielu miesiącami wytężonej pracy przyszedł wreszcie czas na upragnione wakacje. Korzystając z czasu wolnego musimy jednak pamiętać o bezpieczeństwie naszych bliskich i nas samych. Aby po zakończonym wypoczynku pozostały tylko dobre wspomnienia warto odpowiednio przygotować się do relaksu i zwrócić uwagę na różne zagrożenia. Jezioro to doskonałe miejsce na wypoczynek, pamiętajmy jednak, że woda to żywioł, wobec którego musimy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza przebywając z dziećmi. Bezpieczne...czytaj więcej.

Wędkowanie na Mazurach, czyli gdzie na ryby?

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to  prawdziwy raj dla pasjonatów wędkowania. Mazury słyną ze wspaniałych warunków naturalnych, które każdego roku jak magnez przyciągają amatorów łowienia ryb. W żadnym innym miejscu  w kraju nie znajdziemy tak dużej liczby naturalnych jezior i sztucznych zbiorników, charakteryzujących się  dodatkowo bardzo dużą różnorodnością zarybienia.  Zarówno początkujący, jak i doświadczony miłośnik wędkowania  na pewno znajdzie tu idealne miejsce i warunki do realizacji swojej pasji,...czytaj więcej.

Port jachtowy w samym sercu Mazur!

Malownicze Mazury przyciągają każdego roku tysiące żeglarzy z kraju i zagranicy. Nic dziwnego, w końcu dysponują doskonale rozplanowaną, rozwiniętą infrastrukturą żeglarską. Kraina Wielkich Jezior słynie z licznych przystani  oraz marin. W samym jej sercu nad jeziorem Kisajno w Pięknej Górze możemy odnaleźć port jachtowy - perłę. Położona w malowniczym miejscu, w niewielkiej odległości od wysp ze ścisłym rezerwatem dzikiego ptactwa, jest doskonałym miejscem do wytchnienia i relaksu. Stanowi także świetny...czytaj więcej.

Domki Giżycko. Jak wybrać domki na Mazurach?

Wczasy w Krainie Wielkich Jezior od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Na Mazury jeździmy najczęściej z rodziną, partnerem lub w grupie przyjaciół. Czasem są to wyjazdy drobiazgowo zaplanowane i odpowiednio wcześniej przygotowane, Zdarzają się też sytuacje, w których zwycięża spontaniczność i pakujemy walizki pod wpływem impulsu, w ostatniej chwili. Niezależnie od tego, czy jest to wyjazd rodzinny, weekend we dwoje, wypad z przyjaciółmi, czy przygotowujemy się od niego dawna, czy jest niespodziewany...czytaj więcej.