Weekend na Mazurach. Odpicznij w Giżycku.

Lato to idealna pora roku na spędzenie wolnego czasu na Mazurach. Wystarczy nawet weekend na Mazurach, aby odpocząć od dnia codziennego, wypocząć, nacieszyć oczy pięknymi krajobrazami, skorzystać z licznych atrakcji, zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Będąc na Mazurach, nie sposób pominąć Giżycka, które sprzyja wypoczynkowi zarówno aktywnemu, jak i biernemu. Kąpanie się w jeziorze, spacerowanie po mieście czy żeglowanie, to tylko jedne z wielu dostępnych rozrywek. Na Mazurach nie można się nudzić, liczba atrakcji jest...czytaj więcej.

Mazurski Park Krajobrazowy, czyli pomysł na północno-wschodnią część Polski

Wraz z rozpoczęciem się sezonu urlopowego tysiące samochodów osobowych przemierzają jedną z najpopularniejszych autostrad w Polsce, czyli A1, aby odpocząć w nadmorskich klimatach. To właśnie okolice Trójmiasta i Wybrzeże Zachodnie cieszy się niesłabnącą popularnością. Najlepszym tego przykładem są zatłoczone plaże i promenady, które jednak nie zawsze są dobrym pomysłem, gdy naszym zamierzeniem jest efektywny wypoczynek. Jeśli naprawdę chcemy odpocząć i podziwiać nieskażoną przyrodę, to zdecydowanie lepiej...czytaj więcej.

Jezioro Rydzówka

Choć należy do grupy najmniejszych jezior w Polsce, Jezioro Rydzówka jest niezwykle urokliwym zbiornikiem wodnym położonym na pojezierzu mazurskim. Jezioro Rydzówka - charakterystyka Jezioro Rydzówka położone jest w województwie warmińsko-mazurskim, w gminie Węgorzewo, nieopodal wsi Leśniewo. Bardzo często występuje pod nazwą Jezioro Rydzewskie (informacja pochodzi z urzędowego spisu opracowanego przez Komisję Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych). Najważniejsze informacje: Typ jeziora - leszczowe...czytaj więcej.

Wczasy dla seniorów? Tylko na Mazurach!

Wczasy dla seniorów wcale nie muszą być nudne. Ważne jest jedynie to, aby obrać właściwy kierunek oraz zaplanować odpoczynek. Mazury wydają się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Na szczególną uwagę zasługuje miejscowość Giżycko, która otoczona jest pięknymi jeziorami. Sposobów na spędzenie wolnego czasu jest wiele - przedstawiono je w dalszej części wpisu. Jedno jest pewne - zarówno osoby, które preferują aktywne wojaże, jak i błogi relaks będą zachwycone. Krajobrazy zapierające dech w piersiach na długo...czytaj więcej.

Park Linowy Giżycko, Wiewióra – idealne miejsce dla pociech!

Park Linowy Giżycko, jest jedną z głównych atrakcji miasta. Ofertuje użytkownikom niezapomniane godziny zabawy i aktywnego spędzania czasu wśród rodziny i znajomych. Obiekt dostępny jest dla osób w każdym wieku. Park znajduje się w lesie, nad jeziorem Popówka Mała, w bliskim sąsiedztwie Twierdzy Boyen. Park linowy Giżycko - Zarys historyczny miasta i okolicy Pierwsze wzmianki o osadzie nad jeziorem Niegocin pojawiły się już w szesnastym wieku. W tym czasie pruski książę Albrecht Fryderyk Hohenzollern-Ansbach nadał...czytaj więcej.

Jezioro Gawlik – jezioro z 10 wyspami

Jezioro Gawlik położone jest w województwie warmińsko-mazurskim w gminie Wydminy około 20 kilometrów na wschód od Giżycka. Jezioro posiada klasyczny kształt koła oraz dziesięć znajdujących na powierzchni akwenu wysp. Sama okolica jeziora charakteryzuje się obecnością wielu bardzo cennych zabytków. Cała powierzchnia jeziora znajduje się w strefie ciszy. Jezioro Gawlik w liczbach Jezioro Gawlik charakteryzuje się następującymi danymi liczbowymi: powierzchnia całkowita – 416,8 ha, powierzchnia wysp – 7 ha,...czytaj więcej.

Plaża w Giżycku – prawie jak nad morzem!

Ponieważ Giżycko jest głównym portem w obrębie mazurskich jezior, jego położenie pośrodku dwóch wielkich akwenów ma ogromne znaczenie dla żeglugi. Oprócz pięknych widoków, zabytkowych budowli, cennych eksponatów znajdujących się w muzeach na terenie miasta, turyści z przyjemnością spędzają czas na plaży. Plaża w Giżycku zaprasza wszystkich turystów do spokojnego wypoczynku. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich Obszar Mazurskich Wielkich Jezior jest wyjątkowym terenem zarówno pod względem historycznym, jak i...czytaj więcej.

Jezioro Boczne – jezioro w centrum szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Jezioro Boczne to położony w Polsce akwen, który zaliczany jest do szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Znajduje się on w województwie warmińsko-mazurskim w gminie Giżycko. Jest naturalną odnogą Jeziora Niegocin, dzięki czemu stanowi ważny punkt turystyczny i komunikacyjny. Jezioro Boczne w liczbach Jezioro Boczne charakteryzuje się następującymi danymi liczbowymi: powierzchnia całkowita – 183,3 ha, średnia głębokość jeziora – 8,6 m, maksymalna głębokość jeziora – 17,0 m, długość maksymalna –...czytaj więcej.

Ciekawe miejsca na Mazurach. Co warto zobaczyć w pierwszej kolejności?

Pobyt na Mazurach to idealna opcja, gdy tylko zrobi się cieplej i warunki pogodowe będą sprzyjać kąpielom, leżakowaniu na plaży. Bogactwo i różnorodność atrakcji sprawia, że na Mazurach nie można się nudzić, szczególnie w Giżycku i okolicach. Liczne atrakcje zapewnią dobrą zabawę każdemu. Znajdą coś dla siebie miłośnicy wypoczynku zarówno aktywnego, jak i biernego. Jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych na Mazurach jest właśnie Giżycko, które okazuje się świetną opcją na Majówkę i wakacje....czytaj więcej.

Mosty Kolejowe Botkuny

Większość osób Mazury kojarzy przede wszystkim z pięknymi jeziorami i malowniczymi lasami. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że kolejnym elementem, tworzącym wyjątkowy charakter tego obszaru kraju są mosty. Nie tylko te znane w całym kraju w Stańczykach. Wyjątkowe pod wieloma względami są również Mosty Kolejowe Botkuny. Mosty Kolejowe Botkuny - lokalizacja Aby dotrzeć do niezwykłych mazurskich mostów, wcale nie trzeba błądzić po całym kraju. Chcąc zobaczyć na własne oczy wyjątkowe Mosty Kolejowe Botkuny,...czytaj więcej.