Czym kierować się przy wyborze sali konferencyjnej? Widok osób na konferencji firmowej.

Czym kierować się przy wyborze sali konferencyjnej?

Dzisiejszy przebieg konferencji i szkoleń firmowych zdecydowanie różni się od tego, co było charakterystyczne podczas podobnych wydarzeń jeszcze choćby dekadę temu. Tak więc, czym kierować się przy wyborze sali konferencyjnej?

Obecnie spotkania biznesowe mogą przyjmować formę wielopoziomowego eventu, a nawet… przygody! Z tego też powodu podczas wyboru sali konferencyjnej nie można kierować się jedynie jej pojemnością i lokalizacją. Najważniejsze elementy to otoczka imprezowa i zaplecze techniczne.

Idealna sala na konferencję

Sam lokal oczywiście powinien spełniać pewne normy pojemnościowe, wszak trudno będzie zmieścić np. 150 osób w nieprzystosowanym do tego pomieszczeniu o małym metrażu. Oprócz tego bardzo ważny jest również ogólny komfort wyposażenia, wystrój i możliwości techniczne obiektu. Na sali powinien znajdować się odpowiedniej jakości sprzęt nagłośnieniowy, ekran wraz z profesjonalnym systemem projekcji podłączonym do komputera oraz sterowanie zaciemnieniem. Nie powinno zabraknąć również podstawowych sprzętów potrzebnych podczas wykładów i prezentacji, chociażby takich jak tablice flipchart.

Czym kierować się przy wyborze sali konferencyjnej? Od sali ważniejsze jest zaplecze

Paradoksalnie, w trakcie trwania kursu najmniej czasu zajmuje samo szkolenie. Z tego właśnie powodu tak ważna pozostaje strefa otaczająca przestrzeń konferencyjną. Zaliczyć tutaj można chociażby zaplecze noclegowe i gastronomiczne. Obok sal bardzo często rosną więc duże ośrodki, w tym hotele z wygodnymi apartamentami, które w danym momencie są w stanie zapewnić nocleg i wyżywienie dla dużej grupy osób.

Nie mniej ważna jest także sama lokalizacja. Oczywiście część obiektów mieści się przy trasach krajowych, jednak zdecydowany prym wiodą te, które mają do zaoferowania dużo więcej. Idealnym przykładem jest nasza sala konferencyjna w Pięknej Górze, położona w malowniczych rejonach Mazur, niedaleko Giżycka. W tak atrakcyjnym rejonie można nie tylko zacieśnić więzy ze znajomymi z firmy podczas zabaw integracyjnych, ale i odpocząć na łonie przyrody.

Czym kierować się przy wyborze sali konferencyjnej? Dodatkowe aktywności uatrakcyjnią firmowy zlot

Wraz z noclegiem i wyżywieniem przedsiębiorstwa zajmujące się organizacją wszelkiej maści imprez firmowych mogą zdecydować się na wykupienie dodatkowych animacji. Mają one za zadanie jeszcze mocniej zintegrować pracowników. Najprostszymi formami takiej aktywności są wspólne wieczory dyskotekowe oraz biesiady przy ognisku. W obiektach szczycących się większymi możliwościami organizacyjnymi znajdują się też wieczorki tematyczne, z motywem przewodnim na przykład w stylu hawajskim lub dzikiego zachodu. Zwykle w najwyższych opcjach można za to liczyć na ekstremalne atrakcje, jak choćby paintball czy przejażdżki terenówkami bądź poduszkowcami. W miejscach takich jak Mazury można też dodatkowo załapać się na rejs statkiem lub spływ kajakowy.

Inne spojrzenie na wyjazdy firmowe zostało podyktowane dużą konkurencją przedsiębiorców w walce o utalentowanych i wartościowych pracowników. Właśnie dlatego w biznesie coraz częściej inwestuje się w to, aby pracująca ze sobą grupa osób była jak najlepiej zintegrowana. Sama, choćby najlepiej i najnowocześniej wyposażona sala konferencyjna jest dopiero podstawą przy okazji organizowania tego typu wydarzeń jak szkolenia. Czym kierować się przy wyborze sali konferencyjnej? Najważniejsze obecnie pozostaje to, jakie otacza ją zaplecze oraz jakim portfolio usług dodatkowych może pochwalić się dany ośrodek wypoczynkowy.

Zobacz również