Gdzie na Mazury zimą

Gdzie na Mazury wybrać się zimą?

Mazury kojarzą nam się z wakacjami, latem, żeglowaniem oraz ciepłem. Czy oznacza to, że zimą nie możemy się dobrze bawić na Mazurach? Wcale nie! Zimowe atrakcje na Mazurach mogą być piękne, niezapomniane oraz wyjątkowe. W niniejszym tekście postaram się pokazać najlepsze zimowe atrakcje na Mazurach.

Gdzie na Mazury zimą?

Warto w Giżycku pojechać do Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych. Ponadto znajdziemy tutaj także Szkołę Sportów Wodnych, która oferuje różnorakie kursy sportów zimowych. Z pewnością możemy znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, dla naszej rodziny oraz dla naszych przyjaciół. Może chcemy zobaczyć, jak wygląda wędkowanie pod lodem, a może zanurkować pod taflą lodu? Możliwości jest naprawdę sporo.

Jeżeli pasjonujemy się narciarstwem biegowym – Giżycko będzie dla nas wręcz idealne! Dodatkową atrakcją podczas zjeżdżania ze zboku góry jest podziwianie przepięknych, malowniczych zakątków Giżycka. Kolejną zimową atrakcją Giżycka jest zimowy kulig zakończony ogniskiem i ciepłą kiełbaską. Kto z nas nie kocha widoku zimowego lasu, atmosfery przyjaźni i radości? Właśnie między innymi to mamy zapewnione na kuligu. Bez wątpienia nie będziemy go żałować.

Co jeszcze znajdziemy zimą na Mazurach?

Kto powiedział, że zimą nie można pojechać do zoo? W Giżycku znajdziemy Zoo Safari, w którym mieszka aż 24 gatunki zwierząt. Na pewno nie będziemy się nudzić. Ponadto możemy liczyć na stoki narciarskie dorównujące swoim profesjonalizmem wyciągom w Zakopanym. Jak widać, na Mazurach zimą nie można się nudzić.

Spacer w pięknym i spokojnym lesie zimą to piękne krajobrazy oraz dotlenienie się. Możemy poobserwować dziko żyjące zwierzęta i napawać się tym widokiem. W Internecie możemy znaleźć wiele hoteli oraz noclegowisk, które na co dzień zajmują się organizacją czasu wolnego turystom, ich rodzinom oraz przyjaciołom właśnie w zimie.

Żeglarstwo lodowe jako świetny sposób na miłe spędzenie czasu

Lód na mazurskich jeziorach jest tak gruby, że bez problemu od drugiej części grudnia do połowy kwietnia można pływać specjalnymi statkami z płozami, zwanymi ”lodowymi łódkami”. Te maszyny posiadają żagle, płozy oraz drewniane kadłuby. Jak widać, na Mazury można wyjechać nie tylko latem, lecz także zimą.

Jeżeli nie mamy pomysłu na to co robić zimą na Mazurach, zawsze możemy w Internecie znaleźć szereg pomysłów. Ponadto oprócz pięknych i solidnych atrakcji pamiętajmy o tym, że zimą nie znajdziemy tłumu przepychających się między sobą turystów, ponadto urlop zimą jest o wiele tańszy niż w wakacje.

Można wędkować zarówno latem, jak i zimą. Jeżeli nigdy w życiu nie wędkowaliśmy zimą, koniecznie musimy spróbować! Nie róbmy jednak tego samodzielnie, ponieważ jest to niebezpieczne. Zawsze należy zgłosić się do odpowiedniej organizacji, która ma w tym doświadczenie, jak i odpowiednio nas do tego przygotuje. Tego typu podlodowe wędkarstwo odbywa się najczęściej nad jeziorem Kisajno albo Niegocin. Nawet jeżeli wydaje nam się, że pokrywa lodowa nad jeziorem jest gruba, może być ona cienka i łamliwa.

Mazury zimą mogą być wspaniałe!

Jeżeli chcemy spędzić ferie zimowe na Mazurach, nie musimy się martwić o wolne miejsca (w przeciwieństwie do ferii w górach). Nie musimy się martwić o to, że nie znajdziemy wolnego miejsca w najlepszych barach, dyskotekach, klubach i restauracjach na Mazurach. W Republice Ściborskiej pod Węgorzewem możemy wziąć udział w psich zaprzęgach. Jest to niesamowite oraz niezapomniane przeżycie. Drugi raz może się w naszym życiu nie zdarzyć. Ponadto możemy wziąć udział w kursie na maszera.

Oprócz tego, jeżeli mamy ochotę przekonać się, jak to jest żyć w ekstremalnych warunkach, możemy dwie noce spędzić w traperskich chatach. To prawdziwy survival dla osób o mocnych nerwach.

Narty biegowe to coś dla osób, które szukają dawki adrenaliny. Do tej zimowej przygody wystarczy zaopatrzyć się w bardzo ciepłe ubranie oraz w potrzebny do tego sprzęt. Można go zakupić zarówno w sklepie internetowym, jak i w sklepie stacjonarnym. Jednak najlepszym wyjściem będzie po prostu wypożyczenie nart biegowych, szczególnie jeśli nie wiemy, czy ten sport przypadnie nam do gustu.

Gdzie na Mazury wybrać się na ferie zimowe?

Mazury zimą oferują turystom najlepsze noclegi z atrakcjami w Polsce. Wyboru jest mnóstwo. Wiele domków na wynajem oferuje także wypożyczalnię sprzętów zimowych w cenie. Warto pomyśleć o tym, gdy będziemy szukać takiego domku do wynajęcia dla siebie.

W Krainie Tysiąca Jezior znajdziemy aż ponad trzy tysiące zbiorników wodnych. Jest tak dużo możliwości spędzenia aktywnego i niezapomnianego czasu w ferie zimowe. Oprócz powyższych pomysłów, możemy także zaopatrzyć się w łyżwy i to właśnie na nich jeździć po lodzie. Bardzo często zdarza się, że po kuligu, łyżwach i innych zimowych zabawach organizowane jest ognisko, tańce oraz śpiewy.

Można także korzystać z zimowego uroku Mazur bez szaleństw. Świetnym pomysłem jest wynajęcie przytulnego domku, jak i zagranie z rodziną oraz z przyjaciółmi w planszówki przed kominkiem. Kto powiedział, że na wakacjach albo w ferie zimowe należy być jedynie aktywnym? Przecież urlop jest od tego, żeby odpoczywać. Możemy wyjść na spokojny spacer do lasu, nad jezioro, na Stare Miasto. Możliwości jest naprawdę wiele.

Nie można zapomnieć także o morsowaniu. Jak wiadomo, morsowanie poprawia krążenie krwi, wspomaga metabolizm oraz wzmacnia odporność organizmu. Mało kto wie także o tym, że zimą na Mazurach można wziąć udział w zimowym spływie kajakowym. Jest to jednak zadanie dla osób, które są zdeterminowane i nie boją się wyzwań.

Powyższe przykłady można mnożyć w nieskończoność. Naprawdę warto wybrać się z rodziną oraz przyjaciółmi na Warmię i Mazury. Jak widać, jest niewiarygodnie wiele pięknych miejsc do odwiedzenia.