Jak wybrać dobrą salę weselną? Para nowożeńców w dniu ślubu w Ośrodku Łabędzi Ostrów w Pięknej Górze, panna młoda trzyma bukiet w dłoniach

Jak wybrać dobrą salę weselną? 6 praktycznych porad

Wiele zaręczonych par zadaje sobie to pytanie – jak wybrać dobrą salę weselną? Czy wybór sali weselnej faktycznie musi być powodem do nerwów? Oczywiście, że nie! Nie tylko sam dzień uroczystości, ale i cały proces wielomiesięcznych przygotowań może być dla pary kochających się ludzi świetną przygodą. Wystarczy tylko uwierzyć w możliwość spełnienia własnych marzeń, a także wdrożyć w życie kilka ponadczasowych rad.

Jak wybrać dobrą salę weselną? Zacznij od budżetu

Najlepiej zacząć od tego, co najtrudniejsze, czyli realnie oszacować przewidywany budżet. Pieniądze są najczęściej tą barierą, która sprawia, że nie na każdą salę weselną można sobie pozwolić. Im szybciej zrezygnujecie ze zbyt kosztownych opcji, tym więcej czasu zostanie na wybór właściwego obiektu.

Określ, ilu chcesz zaprosić gości

Następny krok to określenie, ilu gości miałoby się znaleźć na weselu. Warto tę kwestię przemyśleć również pod kątem ewentualnej imprezy wyjazdowej poza obszar miejski – chociaż taka opcja jest bardzo kusząca, część pieniędzy należy w takim przypadku przeznaczyć na noclegi dla zaproszonych osób. Następnie można przemyśleć motyw przewodni, a potem tak dobrać lokal, aby jak najbardziej pasował do spełnienia swoich założeń.

Pamiętaj, że wielkość ma znaczenie

Po pierwsze, zbyt duża sala będzie droższa. Po drugie – kameralna impreza w takim obiekcie może wyglądać dość komicznie. Z kolei, jeśli wybierzecie za małą salę, goście będą mieli problemy z poruszaniem się, tańczeniem i zabawą, a ponadto zostaną mocno „upchnięci” przy stołach. Pytanie o pojemność sali powinno być zatem jednym z pierwszych, jakie zadaje się w rozmowie z jej właścicielami.

Odwiedź kilka miejsc

Co prawda czasem zdarza się tzw. złoty strzał i para już po dotarciu do pierwszego obiektu stwierdza, że „to jest to!”. Warto jednakże dać sobie szansę porównania przynajmniej trzech miejsc. Dzięki temu można zestawić ze sobą nie tylko walory ergonomiczne i lokalizacyjne, ale również i to, jaki jest w pierwszym kontakcie poziom obsługi i jak wygląda kwestia menu – czy można np. wybrać serwowane dania gorące oraz przekąski, czy też są one narzucone z góry. A może w góry? Albo na Mazury? No właśnie…

Myślisz o Mazurach? Dlaczego nie!

Wesele nie musi odbywać się w pobliżu urzędu stanu cywilnego, w mieście, w drogich i ciasnych lokalach. W Polsce macie do dyspozycji wiele zróżnicowanych terenów – świetną propozycją jest na przykład kraina jezior, czyli malownicze Mazury – zwłaszcza Piękna Góra pod Giżyckiem. Organizowanie wesela w bezpośredniej bliskości pięknej przyrody to atrakcja nie tylko dla młodej pary, ale i ich gości. Pomyślcie, kiedy ostatnio była okazja do tak licznego spotkania rodzinnego w miejscu z charakterem? Wyobraźcie sobie, że można stworzyć taką niepowtarzalną imprezę w sali weselnej Łabędzi Ostrów w Pięknej Górze koło Giżycka. Więc jak wybrać dobrą salę weselną? Wystarczy skorzystać z naszej oferty na organizację wesela!

Zadbaj o nocleg

W przypadku organizowania wesela poza miastem, na przykład na Mazurach, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę kwestię pozostania przez gości na miejscu imprezy przez przynajmniej dwa dni. Dlatego bardzo ważne jest, aby obok sali weselnej znajdowało się odpowiednio duże i komfortowe zaplecze noclegowe wraz z parkingiem. O takiej imprezie z pewnością jeszcze długo żaden z zaproszonych osób nie zapomni! Oprócz sali weselnej oferujemy Państwu ponad 120 miejsc noclegowych w domkach i pokojach na terenie ośrodka.

Powyższe porady to jedynie niewielki wycinek z tego, czym trzeba zająć się w trakcie organizacji wesela. Wybór sali weselnej powinien stanowić jeden z pierwszych kroków na drodze do jak najlepszego spędzenia tego wyjątkowego dnia. Warto dokonać dobrego i nieszablonowego wyboru, który zagwarantuje niezapomniane chwile.