Lodowisko Giżycko (Mazurskie Centrum Sportów Lodowych)

Lodowisko Giżycko (Mazurskie Centrum Sportów Lodowych)

Lodowisko Giżycko to prawdziwa gratka dla miłośników sportów na lodzie. Latem również można jeździć na łyżwach oraz wziąć udział w wielu ciekawych zajęciach. Należy zaznaczyć, że jest to doskonała opcja nie tylko dla dzieci, ale również osób dorosłych. Ci, którzy chcą dowiedzieć się więcej na ten temat, powinni zapoznać się z dalszą częścią wpisu. Warto również poznać inne atrakcje znajdujące się w okolicy. Ich różnorodność sprawia, że znalezienie aktywności odpowiedniej dla siebie nie będzie stanowić żadnego wyzwania. Planując wypoczynek nie można również zapomnieć o noclegu.

Gdzie znajduje się Mazurskie Centrum Sportów Lodowych?

Wiele osób zastanawia się, w jakiej lokalizacji znajduje się popularne Mazurskie Centrum Sportów Lodowych. Opisywane lodowisko zlokalizowane jest przy ul. Królowej Jadwigi w Giżycku. Nieopodal znajduje się Szkoła Podstawowa nr. 7 oraz Boiska Orlik 2012. Powierzchnia hali wynosi aż 3482,98 m2. Płyta lodowiskowa o wymiarach 30×60 m znajduje się na parterze. Warto wspomnieć o widowni, która liczy 280 miejsc. Trzeba wspomnieć także o boksach dla zawodników oraz sekretarza zawodów. Szatanie zostały wyposażone we wszystkie niezbędne sanitariaty. W obiekcie znajduje się także wypożyczalnia łyżew.

Warto zaznaczyć, że w Mazurskich Centrum Sportów Lodowych często organizowane są zawody oraz pokazy, które warto jest zobaczyć na własne oczy. Na oficjalnej stronie obiektu można znaleźć terminarz planowanych wydarzeń oraz atrakcji. Na pierwszym piętrze znajduje się przytulna kawiarenka, w którym można skosztować przepysznych specjałów. Obok niej znajduje się także biuro kierownika oraz dwa pomieszczenia klubowe. Winda stanowi znaczące udogodnienie – szczególnie dla osób niepełnosprawnych oraz ograniczonych ruchowo. Lodowisko to inwestycja, która została w stu procentach zrealizowana przez miasto Giżycko. Zarządcą jest MOSiR.

Lodowisko Giżycko – w jakich zajęciach można wziąć udział?

Rozkład zajęć systematycznie się zmienia, a więc informacje należy śledzić na bieżąco. Lodowisko w Giżycku wydaje się być wyśmienitą opcją dla tych, którzy chcą rekreacyjnie pojeździć na łyżwach. Osoby początkujące mogą skorzystać z akcesoriów (pod postacią pingwinów oraz misiów), które stabilizują oraz zmniejszają ryzyko przypadkowego upadku. Są one pomocne także osobom dorosłym, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z opisywaną aktywnością.

W zajęciach grupowych chętniej biorą udział dzieci. Odbywają się one pod okiem doświadczonych, a zarazem wykwalifikowanych instruktorów. Jest to również fantastyczna okazja do integracji. Docenią to w szczególności maluchy, którym na wakacjach brakuje towarzystwa. Wspólna zabawa z pewnością będzie stanowić źródło ogromnej frajdy.

Sporym zainteresowaniem cieszą się zajęcia hokeja. Jest to wyjątkowy sport na lodzie, który wymaga sporego zaangażowania, a także dobrej kondycji. Warto podkreślić, że jest to propozycja dla tych, którzy potrafią przemieszczać się na łyżwach. Początki bywają trudne, jednak dość szybko można opanować podstawowe zasady. Trzeba wspomnieć także o zajęciach z łyżwiarstwa figurowego. Jest to świetna okazja do tego, aby rozwijać swoje umiejętności. Dużym zainteresowaniem cieszą się także łyżwy szybkie.

Lodowisko Giżycko – czy bilet wstępu na lodowisko jest drogi?

Obowiązujący cennik znajduje się na oficjalnej stronie Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych. Sporym atutem jest dostępność biletów ulgowych, które z pewnością przypadną do gustu rodzinom z dziećmi. Istnieje możliwość zakupu karnetu, który spełni oczekiwania osób planujących częste wizyty w obiekcie podczas wypoczynku w Giżycku. W ofercie znajduje się także wypożyczenie oraz naostrzenie łyżew.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynająć całą płytę lodową. Jest to opłacalne dla grup zorganizowanych, które pragną przeprowadzić własne zajęcia. Nie trzeba obawiać się tłumu lub innych niedogodności. Ponadto, można mieć pewność, że o danej godzinie wszyscy wczasowicze będą mogli skorzystać z lodowiska. Ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne z obiektu w tym samym czasie może korzystać ograniczona liczba osób.

Gdzie zatrzymać się w Giżycku?

Osoby, które marzą o urlopie w Giżycku, powinny z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować nocleg. Znakomitą propozycją wydaje się być ośrodek wypoczynkowy Łabędzi Ostrów, który zlokalizowany jest w Pięknej Górze. Spełni on wymagania tych, którzy cenią sobie komfort, spokój oraz bliski kontakt z przyrodą. Atutem jest również dogodna lokalizacja, która sprawia, że dotarcie do miejsca atrakcji nie będzie stanowić żadnego wyzwania.

Będą w okolicy warto jest odwiedzić m.in.:
Park Linowy Giżycko,
– Twierdzę Boyen,
– Zamek Krzyżacki,
– Jezioro Kisajno,
Jezioro Niegocin,
most obrotowy z 1889 roku.

Mazury to perfekcyjne miejsce dla tych, którzy potrzebują relaksu w pięknym otoczeniu. Szlaki rowerowe o zróżnicowanym poziomie trudności spełnią oczekiwania miłośników dwóch kółek. Nie brakuje tutaj także długich tras spacerowych – podczas pieszych wędrówek można skutecznie zapomnieć o troskach dnia codziennego.