Majówka 2020 na Mazurach. Grupa przyjaciół na rybach nad jeziorem.

Majówka 2020 na Mazurach — spędź długi majowy weekend w Giżycku!

Każdego roku majówka to powód, dla którego tysiące Polaków dobierają kilka dni urlopu i wraz z całymi rodzinami udają się w pierwszą, wiosenną podróż. Bardzo częstym zjawiskiem jest to, że właśnie na początku maja synoptycy odnotowują znaczny wzrost temperatur i sporo słońca w całym kraju. Jedyny problem brzmi: gdzie się udać w 2020 roku? Majówka 2020 na Mazurach? Brzmi nieźle! Oto kilka atrakcji, dla których warto wybrać mazurskie okolice.

Co można robić w okolicach Giżycka?

Jeśli posiada się własny samochód, warto pojechać do Muzeum Tradycji Kolejowej w Węgorzewie. Na miejscu można nie tylko obejrzeć wiekowe eksponaty, ale i odbyć ciekawą rozmowę z przewodnikami, którzy dysponują ogromną wiedzą na temat mazurskiej kolei.

Dla rodzin z dziećmi nie lada atrakcją jest obiekt o nazwie Indiańska Wioska, położony obok Spytkowa. Jest on niewielki, ale ponownie zyskuje – dzięki zaangażowaniu miłej obsługi. W samym Giżycku łatwo odnaleźć bardzo dobrze oceniane pokoje zagadek, czyli przygody w stylu escape room. Spragnione aktywności fizycznej dziecko trzeba koniecznie zabrać do parku linowego „Wiewióra”, znajdującego się tuż obok słynnej, XIX-wiecznej Twierdzy Boyen.

W miejscowości Mamerki wielbiciele militariów odnajdą bunkry, które były używane w ramach kwatery dowództwa Wermahtu. Nieco dalej znajduje się też Wilczy Szaniec, czyli zrujnowana, hitlerowska baza dowodzenia.

Okolice Giżycka to również setki zróżnicowanych tras spacerowych. Atrakcją są tu nie tylko jeziora i plaże, ale także piękne lasy. Liczne szlaki zachęcają do skorzystania z rowerów, nietrudno tu o przejechanie kilkudziesięciu kilometrów za jednym razem. Dlatego na weekend zdecydowanie warto zapakować swój ulubiony jednoślad.

Miłośnicy dobrego jedzenia też nie mają powodów do narzekań. Zarówno w samym Giżycku, jak i podczas drogi do lokalnych zabytków, można odwiedzić wiele świetnie zaopatrzonych restauracji z wyborną kuchnią. Również wieczorem jest gdzie wybrać się na randkę lub po prostu drinka, oczywiście w otoczeniu niepowtarzalnej atmosfery mazurskich jezior.

Majówka 2020 na Mazurach? No to czas na wybór noclegu!

Majówka to dość gorący i oblegany przez turystów okres, dlatego najlepsze miejsca noclegowe najczęściej rozchodzą się w tempie błyskawicy. Z rezerwacją nie można zwlekać na ostatni moment! Warto pamiętać, że na Mazurach jest to też symboliczny czas na otwarcie sezonu żeglarskiego, a długa zimowa przerwa sprowadza w ten region liczną grupę amatorów tego sportu. Jeśli miejsce noclegowe ma zapewniać przytulną atmosferę, cechować się dobrym dojazdem i posiłkami wliczonymi w cenę, zapraszamy do skorzystania z oferty na majówkę ośrodka wypoczynkowego Łabędzi Ostrów, znajdującego się w malowniczym zakątku Mazur. Nasz obiekt powinien sprostać nie tylko potrzebom rodzin z dziećmi, ale i par oraz grupie przyjaciół. Majówka 2020 na Mazurach tylko w Łabędzim Ostrowie! Zapraszamy!

Mazury, a w szczególności okolice Giżycka, to wspaniałe miejsce na wypoczynek. Sprawdzi się ono nie tylko jako mekka dla żeglarzy, ale i doskonałe miejsce do spacerów, zwiedzania zamków i korzystania z atrakcji charakterystycznych dla aktywnego wypoczynku.