Port Jachtowy Mazury

Port jachtowy w samym sercu Mazur!

Malownicze Mazury przyciągają każdego roku tysiące żeglarzy z kraju i zagranicy. Nic dziwnego, w końcu dysponują doskonale rozplanowaną, rozwiniętą infrastrukturą żeglarską. Kraina Wielkich Jezior słynie z licznych przystani  oraz marin. W samym jej sercu nad jeziorem Kisajno w Pięknej Górze możemy odnaleźć port jachtowy – perłę. Położona w malowniczym miejscu, w niewielkiej odległości od wysp ze ścisłym rezerwatem dzikiego ptactwa, jest doskonałym miejscem do wytchnienia i relaksu. Stanowi także świetny punkt wypadowy do żeglowania po mazurskich jeziorach. 

Na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Jezioro Kisajno jest akwenem wchodzącym w skład kompleksu jezior Mamry. Połączony jest kanałem Giżyckim z jeziorami Dargin, Niegocin oraz kanałem Piękna Góra z jeziorem Tajty . Poprzez jezioro Tałty kanałem Niegocińskim możemy  również wypłynąć na wody jeziora Niegocin. Unikatowa przyroda, niezwykle ciekawe brzegi i mnogość wysp czynią z Kisajno wspaniałe miejsce do żeglowania. W południową i wschodnią części jeziora zapuszcza się bardzo wielu żeglarzy i z tego powodu panuje tam duży ruch. 

W zachodnich rejonach akwenu jest znacznie spokojniej. I tam właśnie tam znajduje się najpiękniejsza część jeziora. Przez tę część zbiornika prowadzi tzw. Łabędzi Szlak, który zaczyna się w przesmyku między półwyspem Mały Ostrów, a wyspą Duży Ostrów. Po przepłynięciu przez cieśninę możemy spokojnie żeglować po licznych zatokach i cieśninach, omijając kilka wysp: Wyspę Ptasią, Wyspę Muszli, Wyspę Czapli, Wielką Kiermuzą i Dębową Górką. Należy mieć na uwadze, że wszystkie wyspy na Kisajnie są objęte rezerwatem przyrody i z tego powodu nie wolno do nich przybijać. Północna część jeziora stanowi szlak żeglugowy pomiędzy Giżyckiem, Sztynortem i Węgorzewem. W tej części panuje dość duży ruch wodny. Ten rejon akwenu kończy się szerokim przejściem na jezioro Dargin, pomiędzy Królewskim Rogiem i Fuledzkim Rogiem. W południowej części jeziora występują liczne wyspy m. in.: Górny Ostrów, Sosnowy Ostrów, Wielka Kiermuza. Gniazdują  tam rzadkie gatunki ptaków, takie jak: bocian czarny, czapla siwa, łabędzie, łyska, perkoz.

Port jachtowy w Pięknej Górze

W trakcie żeglarskich rejsów po jeziorze Kisajno mamy możliwość  zacumowania do przystani Ośrodka Wypoczynkowego „Łabędzi Ostrów”. To nowoczesny port z pełnym zapleczem technicznym oraz sanitarnym, zbudowany z  wielką dbałością o bezpieczeństwo żeglarzy i przewoźników. Całą infrastrukturę obiektu przystosowano  także dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Marina jest usytuowana w bardzo atrakcyjnym miejscu, w uroczej miejscowości, położonej niedaleko Giżycka. Znajduje się na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich i jest świetnym miejscem na rozpoczęcie wspaniałej przygody z żeglowaniem. Stanowi  również spokojną, komfortową przystań dla doświadczonych żeglarzy. 

Wygoda i bezpieczeństwo

Port jachtowy pomieści około 100 jachtów i posiada miejsca z przeznaczeniem na slipowanie łodzi. Żeglarze mają możliwość skorzystania ze świetnie wyposażonego zaplecza sanitarnego, energii elektrycznej i wody oraz Wi-Fi. W porcie istnieje możliwość zimowania jachtów. Marina jest obiektem ekologicznym, wyposażonym w system odbioru ścieków i nieczystości z jednostek pływających. Cały obiekt  został profesjonalnie przygotowany, dzięki czemu korzystający z niego turyści mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Port jachtowy Łabędzi Ostrów – z myślą o żeglarzach

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom żeglarzy wodowanie jachtów w porcie rozpoczyna się już od połowy kwietnia. W okresie letnim do przystani, oprócz jachtów zawijają także statki Żeglugi Mazurskiej, którymi można dopłynąć do Giżycka, Węgorzewa, Mikołajek czy Rucianego Nida.  Pod koniec żeglarskiego sezonu na mazurskich jeziorach, czyli w połowie października  „Łabędzi Ostrów”  zachęca do skorzystania z bogatej oferty usług związanych z przygotowaniem jachtów na okres zimowania w hangarze lub na terenie ośrodka. Firmom, które chciałyby zapewnić swoim pracownikom ciekawy pobyt integracyjny obiekt oferuje kompleksową organizację regat. Zawody te odbywają się na jeziorze, przy użyciu jachtów kabinowych lub odkrytych, a zimą także bojlerów. Gwarantujemy jedyne w swoim rodzaju emocje, niezapomnianą przygodę z dużą dawką adrenaliny i ekstremalne doznania.

Świetna infrastruktura

Poza portem jachtowym do dyspozycji gości pozostaje  bogata infrastruktura ośrodka. Można  zasmakować wspaniałej kuchni, wypocząć lub spędzić czas aktywnie. Duża plaża z pomostami zachęca do pływania, wędkowania oraz uprawiania sportów wodnych. Ośrodek dysponuje piaszczystym boiskiem do gry w piłkę siatkową oraz kolorowym, atestowanym placem zabaw.  Obiekt oferuje plażę, kąpielisko, zewnętrzną siłownię, restaurację oraz bar. Goście mogą skorzystać z cyklicznych imprez przy ognisku, grillu, wieczorów tanecznych oraz karaoke. Osoby szukające  odnowy biologicznej znajdą tu saunę sucha, parową oraz na podczerwień. Cały obiekt wraz z basenem portowym oraz parkingiem posiada całodobowy monitoring.

 Wszystkich chętnych zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej oferty portu jachtowego
oraz atrakcyjnego wypoczynku w Ośrodku Wypoczynkowym „Łabędzi Ostrów” w Pięknej Górze.