Rodzinny weekend na Mazurach

Rodzinny weekend na Mazurach? Tylko nad jeziorem!

Weekendowy pobyt nad jeziorem to forma wypoczynku, która cieszy się coraz większą popularnością. Rodzinny weekend – wyjazd na Mazury stwarza możliwości aktywnej rekreacji, dobrej zabawy, relaksu oraz wytchnienia, w bezpośrednim otoczeniu unikatowej przyrody. Wczasy nad wodą umożliwiają nam zregenerowanie sił i naładowanie akumulatorów pozytywna energią.

Rodzinny weekend – kierunek Mazury!

Mazury to jedno z ostatnich miejsc w Polsce, gdzie można spędzić czas na łonie dziewiczej przyrody, w niewielkim stopniu zmienionej przez człowieka. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich powstała około 15 000 lat temu i obejmuje  niemal 2600 jezior. Obecnie jeziora te połączone ze sobą kanałami, tworzą niezwykły szlak żeglowny (Szlak Wielkich Jezior Mazurskich) o długości 150 km. Środkową część szlaku łączy cały zespół sztucznych kanałów m.in.: Kanał Jegliński, Tałcki, Grunwaldzki, Mioduński, Szymoński, Kula, Giżycki, Niegociński, Piękna Góra, Węgorzewski oraz Mazurski. Największą atrakcją turystyczną Krainy Wielkich Jezior są oczywiście jeziora, w tym największe w Polsce Śniardwy (113,8 km²) oraz Mamry (105 km²), a także Niegocin, Orzysz, Łagodne, Tałty oraz Kisajno.

Rodzinny weekend na sportowo

Mazury są niekwestionowanym rajem dla miłośników sportów wodnych, a przede wszystkim żeglarzy, miłośników jachtów motorowych, motorówek a nawet jednostek mieszkalnych. Na szlaku atrakcją dla żeglarzy są urokliwe zatoczki, odosobnione miejsca do kąpieli, idealne zakątki do plażowania, a także bardzo popularne mariny wodne i portowe miasteczka. To także doskonałe tereny do uprawiania  sportów wodnych w gronie najbliższych. Podczas  rodzinnego weekendu, korzystając z  oferty licznych wypożyczalni sprzętu wodnego można popływać kajakiem, rowerem wodnym, a w niektórych miejscach nawet ponurkować. 

Siła wiatru i moc adrenaliny

W Krainie Tysiąca Jezior amatorzy sportów ekstremalnych flyboardingu, kitesurfingu czy wakeboardingu z pewnością nie będą narzekać na nudę. Te cieszące się coraz większym zainteresowaniem dyscypliny pozwalają się wyszaleć  i dostarczają sporej dawki adrenaliny. Flyboard to urządzenie, które pozwala unosić się nad powierzchnią wody nawet do wysokości 15 metrów, co umożliwia wykonywanie w powietrzu mrożących krew w żyłach ewolucji. Dzięki potężnej mocy silnika skutera wodnego, strumień wody pompowany przez blisko 18 metrową rurę unosi zawodnika do góry. Najlepsi potrafią pływać, latać, nurkować czy skakać, wykorzystując przy tym jedynie pompowaną wodę. Coraz częściej na Mazurach  można spotkać niezwykle widowiskowy sport wodny kitesurfing. Maniacy prędkości koniecznie muszą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie, która polega na tym, że pływamy na desce wykorzystując siłę wiatru za pomocą specjalnego latawca. Wakeboarding to sport, który w ostatnim czasie zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Stanowi kombinację nart wodnych, snowboardu i surfingu. Godzinna fantastycznej zabawy gwarantuje niezapomniane emocje i dostarcza pokaźniej ilości endorfin.

Rodzinny weekend pełen relaksu

Mazury są ulubionym punktem docelowym osób pragnących uciec od wielkomiejskiego zgiełku oraz starających się zrelaksować po intensywnej pracy. Mazurskie akweny przyciągają miłośników spokoju ciszy i relaksu. To region o niespotykanej, unikalnej przyrodzie i zróżnicowanej infrastrukturze wypoczynkowej. Liczne ośrodki, kurorty i hotele położone nad jeziorem posiadają bogatą ofertę rekreacyjną, dopasowaną do różnorodnych potrzeb turystów,  która umożliwia wypoczywanie nad wodą każdemu dokładnie w taki sposób, w jaki najbardziej lubi. Wystarczy wyjść z ośrodka, by po kilku minutach znaleźć się nad wodą. Można się tu kąpać, opalać, wypoczywać i korzystać z bogatego zaplecza rekreacyjno-sportowego. Atrakcyjnie  położone ośrodki wypoczynkowe, w spokojnej okolicy, w malowniczym miejscu, z pięknym widokiem, blisko plaży i atrakcji turystycznych, stanowią gwarancję udanego weekendu dla całej rodziny. Ogromną popularnością cieszą się  urokliwe ośrodki położone w okolicy Giżycka. Leśne szlaki, łąki,  urokliwe polne dróżki zachęcają do wspólnych spacerów, wędrówek i wycieczek rowerowych. Przepiękne tereny rekreacyjne zapewniają świetną rozrywkę i przepędzają nudę.

Dla wszystkich spragnionych chwil oddechu

Łabędzi Ostrów zaprasza na pobyty weekendowe do komfortowego ośrodka wypoczynkowego, usytuowanego nad brzegiem malowniczego Jeziora Kisajno w Pięknej Górze. Wyjątkowe położenie, wśród lasów, łąk i jezior tworzy cudowny mikroklimat, który wpływa na pogodny nastrój, a unikalne walory przyrodnicze, doskonałe warunki noclegowe i rekreacyjne pozwalają na aktywny wypoczynek i ukojenie zmysłów. Można tu poczuć prawdziwą magię natury i delektować się bliskością przyrody. Nowoczesny obiekt swoją architekturą doskonale wpisuje się w otoczenie i zapewnia Gościom możliwość korzystania z wielu udogodnień.  Na odwiedzających kompleks w okresie majowo-czerwcowym czekają korzystne rabaty oraz liczne atrakcje. Oferta obejmuje zniżkę na noclegi, usługi gabinetu odnowy biologicznej i wypożyczalni sprzętu turystycznego. Łabędzi Ostrów zaprasza na wypoczynek i niezapomnianą przygodę w otoczeniu pięknych krajobrazów i niezwykłej natury.