Wakacje z dziećmi na Mazurach. Mama czyta książkę swojej córeczce na kocu nad jeziorem

Wakacje z dziećmi na Mazurach

Wakacje w naszym rodzimym kraju są coraz popularniejsze. Wielu turystów korzysta z uroków utrzymującej się, korzystnej pogody w okresie letnim, wybierając wakacje w Polsce. Poza południem, czyli górami lub północą i nadmorskimi miejscowościami, Mazury są najczęstszym wyborem rodzin planujących spędzić wakacje wraz z dziećmi. Dlaczego właśnie ten kierunek i wakacje z dziećmi na Mazurach? Sprawdź!

Mazury to raj dla żeglarzy

Mazury to prawdziwy raj dla żeglarzy. Nie musisz posiadać patentu żeglarskiego, by zabrać całą rodzinę w rejs po rozlicznych mazurskich jeziorach! Wiele miejscowych firm prowadzi usługi czarteru jachtów, w tym również cały serwis i opiekę armatora podczas rejsu. Zwiedzanie Mazur z wodnej perspektywy, gdy promienie zachodzącego słońca odbijają się od tafli jeziora niesamowitą barwą, to przeżycie nie do zastąpienia. Co więcej, obsługa jachtu przez profesjonalistów podczas żeglowania będzie znakomitą atrakcją dla dzieci, które będą mogły podglądać doświadczonych żeglarzy podczas pracy. Rejs to wielka frajda dla młodszych, ponieważ traktują ją jako prawdziwą przygodę. Idealnym dopełnieniem będą kolacja przygotowana na jachcie oraz noc spędzona pod pokładem podczas cumowania.

Mazury to nie tylko jeziora

Mazury słynące z pięknych jezior, posiadają również wiele atrakcji. Między innymi świetnym pomysłem będą rodzinne, wycieczki rowerowe. Bogata baza obiektów noclegowych na wysokim poziomie to kolejne udogodnienie. Nie musimy zabierać ze sobą rowerów i przewozić ich przez cały kraj, by uzupełniły nasz wakacyjny pobyt na Mazurach. Wiele ośrodków dysponuje wypożyczalnią rowerów oraz innym sprzętem do uprawiania sportu. Chcesz pobiegać, urządzić sobie długie spacery na łonie natury, a może zaktywizować się za pomocą kijków do trekkingu? Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Gdzie więc dokładnie warto się wybrać?

Piękna Góra – świetny pomysł na wakacje z dziećmi na Mazurach

Niedaleko Giżycka znajduje się miejscowość o nazwie Piękna Góra, a w niej nasz malowniczy ośrodek wczasowy “Łabędzi Ostrów” położony tuż nad jeziorem. Możesz wynająć własny domek, by cieszyć się spokojem, obecnością natury i pięknym widokiem jeziora. A oprócz wypoczynku i ucieczki od miejskiego zgiełku, możesz wypożyczyć jacht, kajak, spróbować windsurfingu a nawet powędkować! Mnogość atrakcji na pewno sprawi, że dzieci nie będą się nudzić. Do dyspozycji rodzin są: plaża, place zabaw, przestronne domki, restauracja oraz cykliczne imprezy przy ognisku, grillu, wieczory taneczne oraz karaoke. Dla szukających odnowy biologicznej znajdzie się sauna sucha, parowa oraz na podczerwień. Warto dodać, że  dla gości “Łabędziego Ostrowa” przysługują zniżki na kajaki, rowery turystyczne oraz rowery wodne. Poza tym bezpłatne jest korzystanie z siłowni zewnętrznej, boiska do piłki plażowej, sieci Wi-Fi oraz plaży i kąpieliska.

“Łabędzi Ostrów” będzie również doskonałą bazą wypadową w pobliskie miejscowości oraz znane i często odwiedzane przez turystów Giżycko, słynące z wielu atrakcji i cenionych restauracji. Jeśli więc szukasz pomysłu na wakacje z dziećmi na Mazurach, Piękna Góra i nasz ośrodek okażą się genialnym wyborem! Serdecznie zapraszamy!