Wczasy dla seniora na Mazurach

Wczasy dla seniora. Co seniorom oferują Mazury?

Ciągły pośpiech, zawrotne tempo życia sprawia, że każdy z nas potrzebuje relaksu. Chociaż kilku dni wytchnienia z dala od nużących spraw i problemów. Odpocząć od codzienności pragną nie tylko osoby czynnie pracujące, ale również te, które okres aktywności zawodowej mają już za sobą. I właśnie ten etap życia to najlepszy czas na wypoczynek, w którym nareszcie spokojne można zobaczyć najpiękniejsze zakątki naszego kraju. A Mazury to idealne miejsce na wczasy dla Seniora i właściwy kierunek, by wyruszyć po zdrowie, uśmiech, rekreację oraz dobre samopoczucie. Krainę Wielkich Jezior Mazurskich warto odwiedzić o każdej porze roku. Zawsze tak samo potrafi zachwycić ciszą, spokojem, pięknem przyrody i bogactwem miejscowych atrakcji. Jesienią oszałamia kolorami, harmonią barw. Zimą zewsząd otacza relaksującą ciszą, w bezkresnych przestrzeniach. Latem kusi kąpielą w jeziorze i urokliwymi zachodami słońca. Wiosną zachęca do długich spacerów po lesie.

Wczasy dla Seniora – kierunek Mazury

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to magiczny region, w którym wspaniała przyroda trwa w harmonii z ludźmi. To doskonałe miejsce dla Seniora na spędzenie wolnego czasu w otoczeniu niezwykłej natury,  wymarzone do zwiedzania, spacerowania i korzystania z aktywnego wypoczynku. Niezwykle bogate pod względem przyrodniczym, stanowi unikat zarówno w skali całego kraju, jak i Europy. Otoczone lasami i licznymi wzniesieniami urokliwe jeziora na Mazurach zachwycają zapierającymi dech w piersi widokami i  wyjątkową przyrodą. W lasach miłośnicy spacerów mogą spotkać zarówno jelenie, sarny, łosie, dziki , ale też jaszczurki, puchacze czy orły bieliki. Liczne wyspy stanowią ulubione miejsce gniazdowania wielu gatunków ptaków wodnych. Spotkać tu można siedliska rzadkich ptaków: kormorana, czapli, perkoza dwuczubego i żurawia. W wodach  mazurskich jezior pływa około 40 gatunków ryb takich jak: szczupak, okoń, węgorz, sandacz czy karaś. Żyją tu wydry, bobry, żółwie błotne, łosie oraz wiele gatunków nietoperzy i kolorowych ważek.

Moc atrakcji dla Seniora

Oprócz wspaniałej przyrody, ciszy i czystego powietrza dopełnienie oferty wczasów dla Seniora stanowią rozliczne  mazurskie atrakcje. Miłośnicy historii mogą odkryć tutaj mnóstwo krzyżackich zamków, siedzib i twierdz. W Giżycku można podziwiać średniowieczny zamek wzniesiony przez zakon krzyżacki około 1341 roku. Po pieczołowitym odrestaurowaniu stanowi  obecnie jeden z najcenniejszych i najciekawszych zabytkowych obiektów. Mazury to przede wszystkim historyczna siedziba plemienia Galindów. Dziś w Puszczy Piskiej podziwiać można ich zrekonstruowaną osadę. Zainteresowanych architekturą sakralną zachwyci bazylika barokowa w Świętej Lipce, gdzie znajdują się wspaniałe organy z poruszającymi się figurkami. Niespełna 50 km od Olsztyna znajduje się wieś Grunwald. To właśnie na pobliskich polach rozegrała najbardziej znana bitwa. Do dziś, co roku w tym historycznym miejscu odbywają się inscenizacje bitwy. Turystom udostępniono również Muzeum Bitwy pod Grunwaldem oraz zabytki na terenie wsi : zespół folwarczny, dworek i park w Gierzwałdzie oraz pałac w Pacółtowie.

Dużą atrakcję turystyczną stanowi także Twierdza Boyen, która jest przykładem doskonale zachowanej pruskiej szkoły fortyfikacyjnej. Zbudowana została na obszarze liczącym ok.100ha, na zachód od Giżycka, na wąskim przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. W centrum Giżycka można podziwiać unikatowy w skali Europy zabytek techniki. Most obrotowy służący na przemian użytkownikom drogi bitej i wodnej, obsługuje ręcznie tylko jedna osoba. W  mazurskich miastach, miasteczkach, wsiach i lasach nie brakuje szlaków rowerowych, które wiodą krętymi drogami i szerokimi leśnymi ścieżkami, wśród pól, łąk, jezior i miejscowych atrakcji.  Można skorzystać z widowiskowych lotów motolotnią czy samolotem lub wybrać się na spacer szlakiem historycznych miejsc.

Wyjątkowy komfort pobytu czyli wczasy dla Seniora w Pięknej Górze

Mazury to oczywiście rejsy statkiem po jeziorach, żeglarstwo, kajakarstwo, wędkarstwo, przejażdżki rowerem… Tutaj Seniorzy mają możliwość doświadczyć nietuzinkowych atrakcji lub skorzystać z ukojenia w przepięknym otoczeniu. Położony z dala od zgiełku, nad malowniczym jeziorem Kisajno ośrodek wypoczynkowy w Pięknej Górze zaprasza na wyjątkowe wczasy dla Seniorów. Obiekt z jednej strony przyciąga spokojem, bliskością natury, zachwycającymi widokami, z drugiej zapewnia moc atrakcji i daje gwarancję wspaniale spędzonego czasu.  Łabędzi Ostrów oferuje komfortowe noclegi i doskonałą regionalną kuchnię oraz bogate zaplecze rekreacyjne. Ośrodek dysponuje dużą plażą z pomostami i własną wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz rowerów turystycznych. W ramach oferty „Odnowy biologicznej” można skorzystać z sauny suchej, sauny parowej, sauny na podczerwień oraz różnorodnych masaży. Wczasy dla Seniora nad jeziorem Kisajno to wyjątkowa okazja, aby poznać nowych, interesujących ludzi, wypocząć i zadbać o siebie i swoje zdrowie.