Wczasy dla seniorów na Mazurach

Wczasy dla seniorów? Tylko na Mazurach!

Wczasy dla seniorów wcale nie muszą być nudne. Ważne jest jedynie to, aby obrać właściwy kierunek oraz zaplanować odpoczynek. Mazury wydają się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Na szczególną uwagę zasługuje miejscowość Giżycko, która otoczona jest pięknymi jeziorami. Sposobów na spędzenie wolnego czasu jest wiele – przedstawiono je w dalszej części wpisu. Jedno jest pewne – zarówno osoby, które preferują aktywne wojaże, jak i błogi relaks będą zachwycone. Krajobrazy zapierające dech w piersiach na długo pozostają w pamięci. Nie bez powodu wielu wczasowiczów odwiedza wspomniany region Polski każdego roku.

Wczasy dla seniorów. Dlaczego Giżycko?

Mazury uwielbiane są przez wczasowiczów w każdym wieku – ogrom możliwości sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Seniorzy chętnie odpoczywają od zgiełku miasta. Osoby starsze, które mają już za sobą okres aktywności zawodowej również mogą mieć na głowie wiele obowiązków dnia codziennego. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to gwarancja ciszy, spokoju oraz wszechobecnej przyrody. Trudno wyobrazić sobie lepsze warunki do tego, aby odprężyć się i chociaż na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego.

Każda pora roku jest wyjątkowa – właśnie dlatego wypoczynek na Mazurach polecany jest nie tylko w lecie, ale również jesienią, zimą oraz wiosną. Godne uwagi są zarówno wyjazdy zorganizowane (oferowane przez m.in. biura podróży), jak i zaplanowane na własną rękę. Jedno jest pewne – czas spędzony tutaj będzie w pełni udany, a jednocześnie niezapomniany. Znakomitą formą relaksu jest nie tylko kąpiel w jeziorze, ale również wędrówki po lesie, czy też przejażdżki rowerowe w urzekającej scenerii.

Giżycko to miejscowość niemal dla każdego. Z pewnością docenią to ci, którzy cenią sobie różnorodność. Każdy dzień może wyglądać zupełnie inaczej, ponieważ jest tutaj dostępnych wiele obiektów gastronomicznych, rozrywkowych, rekreacyjnych oraz SPA.

Kontakt z przyrodą

Wczasy na Mazurach zapewniają niemal nieograniczony kontakt z przyrodą. Jest to idealna okazja do tego, aby pooddychać świeżym powietrzem. Seniorzy w szczególności doceniają niepowtarzalny urok fauny oraz flory. Możliwość zaobserwowania różnorodnych gatunków zwierząt stanowi kolejną zaletę. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to mezoregion, który zyskał uznanie niemal w całej Europie.

Jak już wspomniano, tutejsze jeziora otaczają liczne wzniesienia oraz lasy. Przy odrobinie szczęścia podczas leśnych wędrówek można natrafić na ślady saren, jeleni, wiewiórek, zająców, bobrów, a także wielu innych zwierząt. Nie można również nie wspomnieć o ptakach, takich jak np. puchacze oraz bieliki. Ze względu na sporą ilość wysp nie brakuje tutaj gniazd bardzo rzadko spotykanych ptaków, takich jak np. kormorany, czaple, żurawie.

Giżycko to wyśmienita opcja również dla miłośników wędkarstwa. Ciekawym jest, że na terenie całego powiatu znajduje się aż 38 jezior. Znalezienie akwenu, w którym możliwy jest rekreacyjny połów ryb nie stanowi żadnego problemu. Dla wielu osób jest to ulubiona forma wypoczynku.

Wczasy dla seniorów, a zabytki i atrakcje

Wakacje w Giżycku to nie tylko relaks nad jeziorem oraz długie spacery. Seniorzy mogą liczyć na różnorodność zabytków oraz ciekawych atrakcji. Przykładem jest średniowieczny zamek krzyżacki, który został wzniesiony w 1341 roku. Obiekt został kompleksowo odrestaurowany, dzięki czemu cieszy się on wielkim zainteresowaniem turystów. Na uwagę zasługuje również rekonstrukcja osady plemion Galindów, która znajduje się w Puszczy Piskiej.

Miłośnicy zabytków sakralnych także nie będą zawiedzeni. Barokowa bazylika w Świętej Lipce kryje w swoim wnętrzu imponujące organy wyposażone w poruszające się figurki. Interesującym faktem jest również to, że pod Olsztynem zlokalizowana jest wieś Grunwald, która znana jest każdemu Polakowi. Na terenie wspomnianej miejscowości znajduje się Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, a także wiele innych miejsc godnych zobaczenia m.in. pałac w Pacółtowie.

Kolejną atrakcją jest Twierdza Boyen, która znajduje się na wąskim przesmyku między jeziorami Niegocin i Kisajno. W samym centrum Giżycka znajduje się most obrotowy, który jest jednym z największych zabytków techniki. Na Mazurach nie brakuje również ścieżek rowerowych, które przystosowano do potrzeb nawet najbardziej wymagających cyklistów. Warto wspomnieć także o lotach widokowych samolotem lub motolotnią.

Pobyt w Pięknej Górze

Planując wypoczynek na Mazurach warto jest wziąć pod uwagę pobyt w Pięknej Górze. Komfortowy ośrodek wczasowy od lat cieszy się ogromną popularnością wśród seniorów, ale nie tylko. Łabędzi Ostrów to miejsce położone pośród malowniczej przyrody. Jest to wyśmienita propozycja dla tych, którzy stawiają na klimatyczne obiekty noclegowe. Amatorzy regionalnej kuchni z pewnością nie będą mieć powodów do narzekania. Warto dodać, że wspomniany ośrodek dysponuje plażą z pomostami, a także własną wypożyczalnią rowerów oraz sprzętów wodnych. Oferty specjalne ośrodka Łabędzi Ostrów przypadną do gustu wszystkim seniorom.