Weekend z dziećmi na jachcie nad jeziorem

Weekend z dziećmi? Tylko nad jeziorem!

Weekend  z dziećmi na Mazurach stanowi doskonałą okazję, by spędzić wspólny czas aktywnie i atrakcyjnie. Szukacie, ciekawych miejsc, świetnego parku wodnego lub tematycznego, doskonałych terenów do rekreacji. Mamy kilka propozycji, z których warto skorzystać podczas rodzinnego wyjazdu.

Czas na weekend z dziećmi!

Mazury oferują rodzinom z dziećmi cały  wachlarz możliwości. Malownicze jeziora,  urokliwe rzeki zachęcają do wspólnego żeglowania, plażowania, weekendowej rekreacji. Można skorzystać z plenerowych atrakcji, wypożyczyć rower i wyruszyć na wyprawę szlakiem wokół jezior. Rozległe połacie leśne, ciągnące się aż po horyzont pachnące pola  kuszą ciszą, świeżym powietrzem, sprzyjają wesołym wędrówkom. Wiele pozytywnych emocji dostarczają turystyczne rejsy statkiem Żeglugi Mazurskiej, spływy kajakowe, wyprawy łódką lub rowerkiem wodnym Każda chwila spędzona na brzegiem jeziora stanowi okazję do relaksu, zabawy i  aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Weekend z dziećmi – sprawdzone propozycje

Na Mazurach nie brakuje atrakcyjnych  miejsc, gwarantujących wyjątkowe, niezapomniane wrażenia dla całej rodziny. 

Weekend z dziećmi w plenerze

Park Linowy Wiewióra w Giżycku gwarantuje wyjątkowe doznania. W ramach trzech tras o różnym stopniu trudności, przygotowano około 70 przeszkód, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ponad 4tyś metrów lin , zawieszonych od 3 do 10 metrów na ziemią oraz wspaniały basen złożony z 10.000 piłeczek, bujające, podwieszane kładki oraz ekscytujące przejazdy linowe nad jeziorem dostarczają niesamowitych emocji. 

Indianie na Mazurach

Indiańska Wioska w Spytkowie to składający się z dwóch części obiekt, który stanowi nie lada gratkę dla osób zafascynowanych życiem i kulturą Indian. W Muzeum Indian  można podziwiać kolekcję na którą składają się oryginalne indiańskie rękodzieła, broń, stroje, oraz różne przedmioty codziennego użytku.  Natomiast w  zrekonstruowanej indiańskiej wiosce mamy możliwość zobaczyć  kilkanaście indiańskich namiotów tipi  oraz spróbować sił na indiańskim torze przeszkód i strzelnicy. 

Park miniatur na Mazurach

Mazurolandia w Gierłoży to kompleks położony w niewielkiej odległości od Kętrzyna. Park Miniatur jest miejscem. który wszyscy spędzający wczasy lub weekend z dziećmi powinni odwiedzić. Na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji: precyzyjnie odtworzone  miniatury wyjątkowych zabytków Warmii i Mazur, średniowieczne grodzisko rycerskie, broń z okresu II wojny światowej oraz Park Zabaw, w którym najmłodsi mogą skorzystać  z  kolejki elektrycznej, basenu z piłeczkami, trampoliny i dmuchanej zjeżdżalni

A może do ZOO?

ZOO Safari to ponad 100 hektarowe gospodarstwo turystyczne, które znajduje się w miejscowości Okrągłe koło Giżycka. Zwiedzający mają możliwość  podglądać życie ponad 400 zwierząt z 24 różnych gatunków. Na miłośników zwierząt czekają m.in.: jelenie europejskie, lamy, bawoły, osiołki, daniele, muflony, tarpany, dziki, strusie. Olbrzymi teren można zwiedzać na piechotę lub skorzystać z przejażdżki na przyczepie ciągnika.

Historia i militaria

Park Atrakcji Wojskowych w Gierłoży oferuje wszystkim miłośnikom historii  zwiedzanie Muzeum Militarnego, w którym zgromadzono przede wszystkim eksponaty z okresu II wojny światowej. To miejsce, w którym można skorzystać z przejażdżki militarnymi pojazdami z różnych epok oraz organizowanych na zamówienie wycieczek śladami  historycznych miejsc, takich jak: „Wilczy Szaniec” – Kwatera Główną Adolfa Hitlera w Gierłoży lub Kwatera szefa Kancelarii III Rzeszy Hansa Heinricha Lammersa w Radziejach.

A gdy pada deszcz…

Kompleks Sportowo-Rekreacyjny w Wilkasach to obowiązkowy punkt na liście weekendowych wypadów z dziećmi. Obiekt posiada wielki  basenem z 30-metrową zjeżdżalnią, sztuczną rzeką, wyspą z jacuzzi połączoną z plażą, sauny, nowoczesną siłownię, wielotorową kręgielnią, salę gimnastyczną i ściankę wspinaczkową. Najmłodsi mogą skorzystać ze zjeżdżalni oraz specjalnego basenu z tryskającym wodą żółwikiem.

Olsztyńskie Planetarium  i Obserwatorium Astronomiczne zapewnia równowagę pomiędzy zabawą, rozrywką a edukacją. Prezentuje seanse popularne, edukacyjne, podczas których w przystępny sposób prezentowana jest wiedza astronomiczna. Dostępne są również czasowe i stałe ekspozycje tematyczne związane ze słynnym astronomem -Mikołajem Kopernikiem. W znajdującym się nieopodal Obserwatorium Astronomiczne, prowadzone są  pokazy rozgwieżdżonego nieba.

Weekend z dziećmi w miejscu przyjaznym dla rodziny

Poszukując miejsc wyjątkowych, zapewniających bezpieczeństwo wypoczynku i zabawy trafiamy do malowniczo położonego Ośrodka Wypoczynkowego „Łabędzi Ostrów” w Pięknej Górze. Obiekt zaprasza na weekend z dziećmi do urokliwego zakątka nad jeziorem Kisajno. Komfortowe noclegi, wspaniała przestrzeń do rekreacji, relaksu, plażowania oraz niezwykła regionalna kuchnia stanowi gwarancję udanego urlopu. To gościnne miejsce, z różnorodnymi atrakcji i udogodnieniami, gdzie personel w szczególny sposób dba o potrzeby rodzin z dziećmi. Na miejscu można wypożyczyć rower wodny, kajak, rower turystyczny lub jacht. Można skorzystać z siłowni zewnętrznej, boiska do piłki plażowej, kolorowego placu zabaw oraz plaży i kąpieliska. Specjalnie dla rodzin z dziećmi obiekt przygotował atrakcyjne weekendowe pakiety.

Położony z dala od zgiełku, nad malowniczym jeziorem Kisajno, przyciąga spokojem, bliskością natury, zachwycającymi widokami. Oferuje komfortowe noclegi i cudowną regionalną kuchnię. Obiekt promuje aktywny wypoczynek i stwarza doskonałą atmosferę do wypoczynku. Łabędzi Ostrów dysponujący własną wypożyczalnią sprzętu wodnego i rowerów turystycznych, skłania do korzystania z licznych tras rekreacyjnych. Duża plaża z pomostami zachęca do pływania, wędkowania oraz uprawiania sportów wodnych. Ośrodek dysponuje piaszczystym boiskiem do gry w piłkę siatkową oraz kolorowym, atestowanym placem zabaw. Specjalnie dla rodzin z dziećmi obiekt przygotował szeroką, atrakcyjną cenowo ofertę. 

Ośrodek Wypoczynkowy „Łabędzi Ostrów” w Pięknej Górze to fajne i wyjątkowe miejsce do relaksu  i wypoczynku na weekend z dziećmi. Jadąc tam mamy pewność, że spotkamy się z serdecznym przyjęciem i miłą atmosferą oraz szczególną dbałością o potrzeby rodziny.