Mazury – idealne miejsce na wypoczynek

Nawet, jeśli bardzo lubimy swoją pracę, przychodzi taki moment w którym nasz organizm odczuwa zmęczenie i domaga się odpoczynku. Kiedy w końcu nadchodzą te upragnione tygodnie urlopu chcemy oderwać się od codziennych spraw i zupełnie zmienić klimat. Nazywane czasem Krainą Tysiąca Jezior Mazury łączą w sobie wszystko to, co najbardziej cenimy sobie w trakcie wakacyjnych wyjazdów.

Przede wszystkim niesamowita przyroda. Chociaż pojezierze w sezonie przeżywa prawdziwe oblężenie turystów, wciąż można znaleźć miejsca, które wyglądają, jakby nigdy nie zaznały obecności człowieka. Tak pięknej zieleni i czystej wody próżno szukać w miastach. W tak pięknej scenerii można zapomnieć o spalinach miasta i odetchnąć czystym, zdrowym powietrzem. Na mazurskich jeziorach spotkać można wiele rzadko spotykanych gatunków ptaków, to także prawdziwy raj dla wędkarzy.

Decydując się na wypoczynek na Mazurach nie sposób się nudzić. Abstrahując od atrakcji oferowanych przez poszczególne ośrodki, krajobrazy pojezierza podziwiać można podczas rowerowych rajdów lub pieszych wycieczek. Prawdziwą atrakcją tego regionu są jednak sporty wodne. Jeziora od wielu lat przyciągają amatorów wycieczek kajakiem, regat, a nawet windsurfingu. Większość z nich posiada także plaże i kąpieliska.

Mazury to także kraina o ciekawej historii i bogatej kulturze. To właśnie tu rozegrała się jedna z najważniejszych w naszych dziejach bitew, z Krzyżakami pod Grunwaldem. Specjalnością tego regionu są również liczne festiwale jak choćby Ostróda Reggae Festival, który od lat przyciaga sympatyków tej muzyki z całego świata.