Mazury z dziećmi. Mama z córeczką bawiąca się na pomoście.

Mazury z dziećmi. Lista miejsc w których dzieci na pewno nie będą się nudzić!

W każdym roku czekamy z utęsknieniem na urlop,  wyobrażając sobie, że będzie wyjątkowy. Marzymy, że unikniemy kolejek, zatłoczonych miejsc, stresu i nudy. W wyobraźni doceniamy piękne widoki, delektujmy się bliskością natury, podziwiamy atrakcyjne miejsca, cieszymy  się z każdej chwili spędzonej wspólnie z rodziną. Pamiętajmy jednak, że szczęściu trzeba pomóc i dlatego warto mądrze wybrać otoczenie w jakim przyjdzie nam spędzić te upragnione chwile. Mazury z dziećmi? Kogoś kto chociaż raz skorzystał z tej opcji, nie trzeba przekonywać, że jest to doskonały wybór.

Wypoczynek… Mazury z dziećmi – to trafny wybór!

Dobrze wiemy, że żaden wyjazd z dziećmi się nie uda, jeśli najmłodsi będą się nudzić. Dlatego Kraina Wielkich Jezior Mazurskich oferują dzieciom  sporo atrakcji. Niezliczone jeziora połączone z rzekami i kanałami skłaniają do rodzinnego żeglowania. Ośrodki turystyczne zachęcają do skorzystania z rowerów wodnych, kajaków, łódek. W każdym porcie można wypożyczyć jacht  i wypłynąć w rejs po jeziorach. Można skorzystać z turystycznych rejsów statkami, które są bardzo ciekawe m.in. z powodu konieczności pokonywania różnicy wysokości. Dużych emocji dostarczają także spływy kajakowe. Urokliwie położone plaże, radość z  kąpieli wodnych stanową również dużą atrakcję dla dzieci i dorosłych. Warto wspomnieć także o walorach przyrodniczych. Na terenie Wielkich Jezior Mazurskich można spotkać rzadkie gatunki roślin, jak i zwierząt. Okoliczne piękne lasy, obfite w runo leśne sprzyjają wędrówkom, spacerom i rekreacyjnej jeździe na rowerze. Rodziny znajdą tu liczne ścieżki rowerowe i malownicze szlaki piesze. Każda wyprawa będzie okazją do relaksu i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Mazury z dziećmi – zadowolenie gwarantowane

Mazury to moc atrakcji dla dzieci i gwarancja udanego urlopu dla całej rodziny. Nie brakuje tu nietypowych i unikalnych miejsc, malowniczych miasteczek, kompleksów historycznych. Dzień pełen niezapomnianych przeżyć oferują Aqaparki (m.in. w: Ostródzie, Mikołajkach), Planetarium w Olsztynie , Mazurolandia w Gierłoży. Skanseny i muzea to ciekawy pomysł na odkrywanie historii. Zlokalizowany wśród  borów i lasów Gierłoży Park Miniatur Warmii i Mazur prezentuje miniatury najpiękniejszych i najciekawszych zabytków obu regionów. Na jego terenie znajdują się  pozostałości oranżerii i ogrodu warzywnego Kwatery Głównej Adolfa Hitlera. Dla najmłodszych przygotowano także urządzenia znane z wesołych miasteczek. Położony w lesie Gierłoż Wilczy Szaniec gwarantuje niesamowite przeżycia i stanowi niezwykłą lekcję historii dla starszych dzieci. Skansen w Olsztynku to jeden z najstarszych muzeów na wolnym powietrzu w Polsce. Prezentuje ponad 60 obiektów architektonicznych wraz z wyposażeniem, które zostały zebrane po II wojnie światowej. 

Na Mazurach z dziećmi – postaw na atrakcje

W gminie Giżycko napotkamy wiele wyjątkowych miejsc przyjaznych dla rodzin z dziećmi. Kompleks sportowo-rekreacyjny w Wilkasach oferuje basen z 30-metrową zjeżdżalnią, sztuczną rzekę, wyspę z jacuzzi, połączoną mostkiem z plażą, dwutorową kręgielnię, stół bilardowy i  ściankę wspinaczkową. Najmłodszym wiele radości może sprawić minibasen z tryskającymi wodą żółwikiem i żabką oraz zjeżdżalnią. Możliwość aktywnego spędzenia czasu dla całych rodzin proponuje Park Linowy Wiewióra w Giżycku. Największy tego typu obiekt na Mazurach oferuje atrakcje dla każdej grupy wiekowej: 5 różnorodnych tras, 70 przeszkód, około 4.200 metrów lin oraz unikatowy wielki basen złożony z 10tyś piłeczek. 10 tyrolek w tym 4 przejazdy linowe nad jeziorem dostarczą z pewnością niezapomnianych chwil. Fascynująca przygoda czeka na każdego w „Indiańskiej Wiosce” w Spytkowie, gdzie można spróbować swoich sił na indiańskiej strzelnicy lub torze przeszkód. Wioska, tak jak i inne obiekty w okolicy m.in.: ZOO Safari, pruski obiekt fortyfikacyjny – Twierdza Boyen dysponują specjalną ofertą dla najmłodszych.

Miejsce absolutnie wyjątkowe

W trakcie urlopowego wypoczynku z dzieckiem nie każdy dzień spędzamy na wędrówkach, żeglowaniu czy zwiedzaniu. Potrzebny jest odpoczynek w miejscu, gdzie kilkulatek będzie miał  bezpieczną przestrzeń do zabawy, a w razie niepogody ciekawe miejsce do kreatywnych zajęć. Szukamy więc pięknego miejsca, z mnóstwem atrakcji i licznymi udogodnieniami dla całej rodziny. 

Ośrodek „Łabędzi Ostrów” wykazuje szczególną dbałością o potrzeby rodzin i zaprasza na Mazury z dziećmi. Położony z dala od zgiełku, nad malowniczym jeziorem Kisajno, przyciąga spokojem, bliskością natury, zachwycającymi widokami. Oferuje komfortowe noclegi i cudowną regionalną kuchnię. Obiekt promuje aktywny wypoczynek i stwarza doskonałą atmosferę do wypoczynku. Łabędzi Ostrów dysponujący własną wypożyczalnią sprzętu wodnego i rowerów turystycznych, skłania do korzystania z licznych tras rekreacyjnych. Duża plaża z pomostami zachęca do pływania, wędkowania oraz uprawiania sportów wodnych. Ośrodek dysponuje piaszczystym boiskiem do gry w piłkę siatkową oraz kolorowym, atestowanym placem zabaw. Specjalnie dla rodzin z dziećmi obiekt przygotował szeroką, atrakcyjną cenowo ofertę. 

Ośrodek Wypoczynkowy „Łabędzi Ostrów” w Pięknej Górze to fajne i wyjątkowe miejsce do relaksu  i wypoczynku na Mazurach z dziećmi.  Przyjeżdżając do nas macie pewność, że spotkacie się z serdecznym przyjęciem, miłą atmosferą oraz szczególną dbałością o potrzeby rodziny.