Pory roku na Mazurach. Wiosna.

Pory roku na Mazurach. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Pory roku na Mazurach są cudowne! Urzekają  zapierającymi dech widokami, niezwykłą przyrodą, gościnną atmosferą. Gwarantują oryginalne atrakcje i niezapomniane wrażenia. 

Pory roku – atrakcyjne lato

Mazury to z pewnością jeden z najpiękniejszych regionów  w Polsce, przyciąga wspaniałymi warunkami naturalnymi, niezwykłą kulturą, architekturą, różnorodnymi atrakcjami. Latem rozliczne jeziora kuszą żeglarzy, wędkarzy, amatorów sporów ekstremalnych, takich jak: flyboarding, kitesurfing czy wakeboarding. Można korzysta ć z kąpieli wodnych, plażowania, rekreacji na łonie natury. Można wybrać się w rejs statkiem Żeglugi Mazurskiej, na przejażdżkę kajakiem, łódką, rowerem wodnym. Kilometry doskonale przygotowanych szlaków rowerowych, ciągnących się wśród malowniczych pół, lasów i łąk zapewniają amatorom dwóch kółek niezapomniane wrażenia. Miłośnik historii odnajdzie tu  wspaniałe zabytki architektury, inżynierii, kompleksy militarne z okresu II wojny światowej. Amatorzy regionalnej kuchni mogą zasmakować w miejscowych potrawach ze świeżych ryb, skosztować cudownych domowych przetworów. Na spragnionych wrażeń letników czekają wspaniałe atrakcje: parki rozrywki, muzea, skanseny oraz bogata oferta kulturalna, w tym liczne festiwale szantowe.

Pory roku – kolorowa jesień

Jesienią mazurskie jeziora i otaczająca je przyroda wyglądają naprawdę pięknie, urzekają feerią barw. Można  cieszyć się bliskością unikatowej przyrody, z dala  od zgiełku i pośpiechu. Mazurska jesień przyciąga ciszą, kolorami, zapachem pól i lasów, magiczną mgłą na jeziorem o poranku. Bliskość natury przynosi ukojenie i odprężenie. Trochę niższe temperatury powietrza zachęcają do spacerów, rowerowych wycieczek, wypraw do lasu. To wspaniały okres dla amatorów wędkowania i tych, którzy lubią zbierać grzyby. Mniej zatłoczone ośrodki wypoczynkowe oferują atrakcyjne cenowo pakiety noclegowe, zapewniają różnorodne atrakcje na każdą pogodę. Gwarantują odpoczynek, relaks, bezpieczną  przestrzeń do zabawy, aktywności fizycznej, rekreacji, a w razie niepogody alternatywne możliwości m.in: zabiegi odnowy biologicznej, koncerty, widowiska teatralne, biesiady, zwiedzanie zabytków. 

Pory roku – emocjonująca zima

Zimą na Mazurach na pewno nikt nie będzie się nudził. Na zwolenników białego szaleństwa czekają wyciągi narciarskie i kilometry świetnie przygotowanych profesjonalnych tras biegowych i zjazdowych, o zróżnicowanym stopniu trudności. Na miejscu można skorzystać  wypożyczalni sprzętu narciarskiego, szkółek narciarskich oraz indywidualnych lekcji z instruktorem. Nie tylko latem, lecz również zimą Mazury czekają na miłośników spływów kajakowych. Wystarczy zabrać ciepłe, nieprzemakalne ubrania oraz termos z gorącą herbatą aby wyruszyć w niezwykłą przygodę. Mazurskie jeziora to doskonałe miejsce do uprawiania sportów ekstremalnych.

Niezapomnianych wrażeń mogą dostarczyć bojery, gokarty na lodzie, snowtubing, czyli przejażdżka na dużej dętce doczepianej do skutera śnieżnego. Rywalizacja na zamarzniętej tafli jeziora  to  nie tylko szansa na  sprawdzenie swojej kondycji fizycznej, lecz także wyjątkowe  doznania i niezapomniana przygoda z olbrzymią dawką adrenaliny. Ciekawą propozycją  może okazać się także snowkiting, czyli zimowa odmiana kitesurfingu oraz szczycący się długoletnią tradycją curling. Należy wspomnieć także o możliwości łowienia pod lodem z lokalnym, doświadczonym przewodnikiem. 

A relaksująca wiosna?

Zmęczeni niskimi temperaturami, uciążliwą pogodą z utęsknieniem wyczekujemy wiosny. Czas kiedy natura budzi się do życia to idealny moment na odnowę ciała i ducha. Wiosenne Mazury wabią pierwszymi, ciepłymi promykami słońca, soczystą zielenią, głębokim błękitem wody i nieba. Hotele, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty przyciągają weekendowymi pakietami dla rodzin, ofertami romantycznych pobytów we dwoje, specjalnymi  ofertami dla seniorów. Zapewniają komfortowe warunki do wypoczynku, przepyszną regionalną kuchnię oraz wspaniałe zaplecze odnowy biologicznej. To wymarzony czas na wypoczynek połączony z wizytą w Spa. Odmładzające i relaksujące zabiegi pozwalają na regenerację ciała i wyciszenie umysłu. W słoneczne dni  można skorzystać z widowiskowych lotów motolotnią, samolotem albo balonem,  wybrać się na spacer leśnym duktem, pomaszerować śladem historycznych miejsc, wyruszyć na wyprawę rowerową.