Spotkanie firmowe

Spotkanie firmowe – co zrobić by było udane?

Spotkanie firmowe sprzyja integracji oraz budowaniu więzi w zespole, zwiększa poczucie przynależności do danej firmy. Dzięki tego typu imprezom poprawie ulegają zarówno komunikacja, jak i relacje miedzy pracownikami. Zbudowanie zgranego zespołu przekłada się bezpośrednio na lepszą atmosferę pracy, pozytywnie wpływa na osiągane wyniki.

Przygotowania do spotkania firmowego

Spotkanie firmowe może przybierać różne formy. Od eventów z grami i zabawami integracyjnymi, poprzez imprezę z elementami team buildingu, do pikników tematycznych. Niezależnie od tego jaki rodzaj imprezy wybierzemy, musimy dokładnie przemyśleć jej organizację. Przygotowania powinniśmy zacząć od ustalenia jakie cele chcemy osiągnąć dzięki spotkaniu firmowemu. Następnie określamy charakter imprezy: klimat, motyw, dress code i wyznaczamy konkretny budżet na ten event. Gdy jest dość duży, niewątpliwie największe korzyści przyniesie spotkanie firmowe poza miejscem pracy.

W następnym etapie należy dokonać rezerwacji miejsca, odpowiadającego charakterowi spotkania. Na Mazurach wiele ośrodków wyspecjalizowało się w organizacji imprez integracyjnych. Ośrodki dysponujące odpowiednim zapleczem posiadają bogate doświadczenie w przygotowaniu spotkań firmowych w otoczeniu malowniczej przyrody, w sąsiedztwie urokliwych jezior.

W dalszej kolejności warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich atrakcji, pasujących do założonego charakteru spotkania firmowego. Najlepiej połączyć tradycyjne atrakcje z elementami niekonwencjonalnymi, które będą rzeczywistym gwoździem programu, ale jak z wszystkim bywa, zawsze należy zachować umiar i unikać zbytniej ekstrawagancji. Wystrzegajmy się zabaw, które mogłyby w jakikolwiek sposób narazić kogoś na ośmieszenie lub sprawić przykrość. To z pewnością nie wpłynie na zacieśnienie więzi pomiędzy pracownikami.

Gdzie najlepiej zorganizować spotkanie firmowe?

Ośrodek leżący nad mazurskim jeziorem jest doskonałym miejscem na integrację pracowników. Komfortowe noclegi, szeroki zakres udogodnień, bogate zaplecze rekreacyjne, świetnia kuchnia…, a w roli głównej niezwykła natura: wspaniałe krajobrazy, czyste powietrze, kojący szum wody i zniewalający zapach lasów i łąk. Spotkanie firmowe w takim otoczeniu to doskonała okazja do tego, aby zasmakować lokalnych przysmaków i skorzystać z bogactwa i różnorodności przyrodniczej Krainy Tysiąca Jezior. Istotną zaletą organizacji spotkania firmowego w takim miejscu jest możliwość organizacji imprezy we wewnętrzach ośrodka lub na zewnątrz, na plaży, nad samym jeziorem czy pobliskim lesie. To sprawia, że zakres spotkania firmowego może być szeroki i bardziej dopasowany do oczekiwań firmy i pracowników. Niejednokrotnie doświadczona obsługa obiektu oferuje profesjonalne wsparcie w przygotowaniu i realizacji integracji firmowej.

Jak zapewnić uczestnikom spotkania firmowego naprawdę świetną zabawę?

W przypadku organizacji spotkania integracyjnego liczy się pomysłowość i kreatywność. Warto dobrać atrakcje, które zaangażują większość zespołu i zmotywują do zdrowej rywalizacji. Możemy zachęcić uczestników spotkania do emocjonującej aktywności sportowej, najlepiej zespołowej, która jak wiadomo jest jedną z najskuteczniejszych form integracji. Dobrze mogą sprawdzić się: wspólna gra w piłkę nożną lub siatkówkę (np. pracownicy kontra kadra kierownicza), a także, korzystając z bliskości jezior – sporty wodne, np.: wyścigi kajakowe lub łodziami wiosłowymi, spływ pontonowy, wspólne żeglowanie małymi jednostkami.

Ciekawe pomysły na udane spotkanie firmowe nad jeziorem na Mazurach

Spotkanie firmowe na sportowo jest jedną z najlepszych form integracji pracowników oraz doskonałą okazją do aktywnego sposobu spędzenia czasu. Z tego względu bardzo dużo pracodawców organizuje imprezy firmowe w plenerze, uwzględniając w programie atrakcje, podczas których zespoły lub pary rywalizują między sobą, korzystając jednocześnie z niezwykłych walorów mazurskiej scenerii. Bardzo dobrym wyborem jest organizacja gier terenowych na świeżym powietrzu, pokonywanie leśnych torów przeszkód. Pod koniec emocjonującego dnia warto zorganizować ognisko lub grilla, umożliwiając uczestnikom dzielenie się wrażeniami i relacjonowanie swoich zmagań.

Pracownicy też lubią się bawić, czyli przepis na udane spotkanie firmowe

Przygotowaliśmy kilka propozycji zabaw integracyjnych, które stanowią źródło doskonałej rozrywki i dostarczają frajdę każdemu uczestnikowi.

Bieg na orientację – geocaching

Geocaching jest grą terenową polegającą na znajdywaniu umieszczonych w terenie ukrytych “skarbów” – keszy. Punkty skrytek naniesione są na mapie wraz z dodatkowymi informacjami, ułatwiającymi ich odnalezienie. W skrytkach można znaleźć również różne drobne przedmioty, które można zabrać ze sobą zostawiając coś w zamian. Geocaching pozwala zespołowi na odkrycie wielu niezwykłych miejsc, stanowi gwarancję dobrej zabawy i umożliwia zacieśnienie relacji współpracujących zawodników. Uczestnicy uczą się udzielania sobie wzajemnego wsparcia, pokonywania wyzwań oraz budowania wytrwałości w dążeniu do celu, co zdecydowanie może się przydać w codziennej pracy w firmie.

Paintball

Niezwykłą popularnością cieszą się zabawy o tematyce wojskowej, której przykładem może być paintball. Gra ta zapewnia sporo adrenaliny i wrażeń, zarazem wymagając od uczestników dużej współpracy. Jest rodzajem gry zespołowej, która polega na prowadzeniu pozorowanej walki w terenie z wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu, a także pozorowanych przeszkód, ścian, murów itp. Uczestnicy gry strzelają do siebie ze specjalnych karabinków, które są kształtem i zasadą działania zbliżone do broni pneumatycznej, czyli za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla wyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. Zabawa ta stanowi doskonały sposób na rozładowanie napięć członków zespołów. W ofercie możemy znaleźć różne odmiany tej aktywności, np.: speedball, paintball laserowy czy paintball scenariuszowy. Gra trwa do momentu wyeliminowania wszystkich przeciwników.

Photo – strzał

Photo-strzał to świetny sposób na poprawę komunikacji w zespole. Zabawa wymaga pracy zespołowej oraz podziału zadań, w ciekawy sposób łączy więc rozrywkę z nauką. Uczestnicy dzielą się na 5-osobowe zespoły, a każdy z graczy zabiera ze sobą telefon z aparatem fotograficznym. Podajemy listę obiektów w terenie, które muszą zostać uwiecznione na zdjęciu przez zespół. Najlepiej jeśli lista zawiera ciekawe, kreatywne zadania o różnym stopniu trudności. Teamy otrzymują określony limit czasowy na wykonanie zadań, a za każde prawidłowo wykonane zadanie przyznawane są punkty. Zwycięski zespół, który zbierze największą liczbę punktów, zostaje wyróżniony efektowną nagrodą.

Zobacz również