Weekend na Mazurach, Giżycko, Widok na Niegocin

Weekend na Mazurach. Odpicznij w Giżycku.

Lato to idealna pora roku na spędzenie wolnego czasu na Mazurach. Wystarczy nawet weekend na Mazurach, aby odpocząć od dnia codziennego, wypocząć, nacieszyć oczy pięknymi krajobrazami, skorzystać z licznych atrakcji, zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Będąc na Mazurach, nie sposób pominąć Giżycka, które sprzyja wypoczynkowi zarówno aktywnemu, jak i biernemu. Kąpanie się w jeziorze, spacerowanie po mieście czy żeglowanie, to tylko jedne z wielu dostępnych rozrywek. Na Mazurach nie można się nudzić, liczba atrakcji jest ogromna, każdego roku zaskakują na nowo.

Weekend na Mazurach to dobry pomysł!

Mazury to przede wszystkim multum jezior i rzek, dzięki czemu miłośnicy sportów wodnych mogą poczuć się jak w raju. Można liczyć na doskonałe warunki do kajakarstwa, kolarstwa, żeglarstwa itd. Nie brakuje też ciekawych szlaków dotyczących turystyki zarówno pieszej, jak i rowerowej. Wspinaczka sama w sobie jest świetną zabawą, ale na wzgórzach czeka szereg dodatkowych atrakcji i interesujących zabytków. Mazury mają do zaoferowania malownicze krajobrazy, unikalną faunę i florę. Na obszarach chronionych można spotkać rzadkie okazy roślin i zwierząt. Jeśli ktoś lubi biesiadować i biwakować na łonie natury, to z pewnością będzie zachwycony pobytem na Mazurach.

W Krainie Wielkich Jezior Mazurskich znajduje się Giżycko, w którym wyraźnie widać wpływy różnych kultur, w tym litewskiej i niemieckiej. Miasto zachwyca nie tylko zjawiskową przyrodą, ale też architekturą i sztuką regionalną. Do dyspozycji jest mnóstwo lokali gastronomicznych z pysznym jedzeniem, jak również obiektów noclegowych. Giżycko warto odwiedzić całą rodziną, bo obfituje też w szereg atrakcji dla dzieci. Jest dobrze skomunikowane z całą resztą kraju, wobec czego nie ma najmniejszych trudności z dojechaniem do niego. Można wybrać się własnym środkiem transportu lub dojechać busem, pociągiem czy nawet przylecieć samolotem.

Jakie atrakcje czekają na turystów w Giżycku?

Giżycko to świetna opcja na urlop zarówno krótki, jak i dłuższy. Już nawet weekendowa wycieczka będzie wspaniałym pomysłem, zawsze można wrócić, aby móc dokończyć odkrywanie tego ciekawego regionu. W Giżycku można liczyć na błogi spokój i ciszę, czyste powietrze, malownicze jeziora i szereg niesamowitych atrakcji. Każda pora roku jest dobra do odwiedzenia Giżycka. Można odpoczywać aktywnie poprzez, pływanie i zwiedzanie różnych miejsc, oddać się wędkarstwu czy wybrać na grzyby. Otoczenie przyrodnicze Giżycka stawowi wspaniałą bazę dla dowolnych form turystyki. Warto spróbować swoich sił w jeździe konnej, sportach bojerowych. Mnogość pól namiotowych sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, nawet w szczycie sezonu. Warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny, aby uwiecznić wspaniałe chwile spędzone w tym niezwykłym miejscu. Świetnym pomysłem na wypoczęcie jest zwiedzanie Mazur na pokładzie statku, dlatego warto skorzystać z atrakcji w postaci rejsu spacerowego.

Weekend na Mazurach a atrakcje Giżycka

Będąc w Giżycku, warto przejść się kładką nad kanałem Łuczańskim czy po molo nad Niegocinem, które ustępuje jedynie sopockiemu. Ogromną atrakcją dla turystów jest oczywiście nadniegocińska plaża miejska, otoczona pięknym parkiem. Jedną z głównych atrakcji Giżycka jest nowszy park linowy na Mazurach. Jeśli ktoś lubi spędzać wolny czas aktywnie, to bez wątpienia warto odwiedzić Park Linowy. Do pokonania jest mnóstwo różnych tras i przeszkód, multum atrakcji zapewni wspaniałą zabawę na długi czas. Jest to świetna opcja dla całej rodziny, niezależnie od wieku. Do najciekawszych i najcenniejszych zabytków Giżycka zalicza się średniowieczny zamek krzyżacki. Zamek usytuowany jest nad kanałem Łuczańskim, który łączy dwa jeziora. Warto też zajrzeć do jednego z najstarszych budynków murowanych w Giżycku, czyli Piekarni Regielskiego. Atrakcje stanowią też XIX-wieczne kamienice z czerwonej cegły, pięknie przyozdobione.

Twierdza Boyen w Giżycku

Wspaniałą atrakcją miasta jest Twierdza Boyen, można ją zwiedzać przez cały rok. Możliwe jest samodzielne przyjrzenie się z bliska licznym obiektom wystawowym, historycznym budynkom gospodarczym i obiektom obronnym. Ten imponujący fort uznaje się za największy zabytek na Mazurach, dlatego wręcz grzechem byłoby pominięcie go. Ciekawym zabytkiem techniki jest też giżycki most obrotowy, dzięki któremu można z łatwością przedostać się z miasta do Twierdzy Boyen. Jeśli chce się podziwiać bramę miasta, to najlepszym rozwiązaniem będzie wejście na wieżę ciśnień. Panoramiczny widok na całą okolicę robi ogromne wrażenie, w tle widać gładką taflę jeziora, po którym poruszają się statki i żaglówki pełne turystów. Godnym polecenia punktem widokowym będzie też wzgórze św. Brunona. Warto odwiedzić plac Grunwaldzki, który przez wiele lat stanowił centralny punkt Giżycka. Nadal znajduje się na nim wiele ciekawych zabudowań. Mnogość atrakcji na terenie Giżycka sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego i będzie się świetnie bawić.

Zdjęcie użyte we wpisie pochodzi z commons.wikimedia.org
na licencji public domain
Autor zdjęcia: Muggmag